, .
cloudy -4.7℃
Vārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Biškopība ir mana sirdslieta

Dina Indriksone , 11-10-2022
Biškopība ir mana sirdslieta

Esmu biškope Dina Indriksone un biškopja aicinājumu un pašu dravu esmu mantojusi no tēva. Kopā ar ģimeni dzīvoju Talsos, savukārt saimniecība atrodas Talsu novada Lībagu pagastā. Nosaukums Kalnsniķeru medus ir aizgūts no tēva mantotās zemes nosaukuma Kalnsniķeri.

Tēvs biškopībai pievērsās sešdesmito gadu sākumā, kad pēc dienesta armijā un iestūrēšanas laulības ostā iegādājās pirmās bišu saimes. Vēlāk viņš arī uzsāka darbu vietējā kolhozā kā biškopis. Viena no mantotajām unikālajām iezīmēm Lavijas mērogā ir bišu mājiņu izmērs, kurās var ietilpt pat 18 peru telpas rāmīši.

Zināšanas biškopībā galvenokārt nākušas ar praktisko pieredzi daudzu gadu garumā. Prasme augstas kvalitātes medus sagatavošanā nu jau šķiet apgūta, bet tāpat pa kādam darbu uzlabojošam knifiņam atrodas arī tagad. Jāpasmaida, atceroties vairākus savus sākotnējos pieņēmumus par bišu rīcību dažādos apstākļos.

Biškopība prasa fizisku izturību, jo ražas novākšanas laikā jāstrādā no rīta līdz vēlam vakaram un jācilā dažādi smagumi. Turpretī atrašanās dravā ar tūkstošiem bišu ir emocionāli nomierinoša nodarbe. Tiem, kuri domā par šī amata apguvi, jāņem vērā, ka labi rezultāti sasniedzami tikai ar lielu darbu un ka ilgstoši bez uzraudzības atstātas bišu saimes nenesīs cerēto ražu. Ne velti saka – ar bitēm nekad neko nevar zināt!

Biškopjiem iesācējiem iegādāties bišu saimi un nepieciešamo aprīkojumu ir visai viegli, taču, lai tā sekmīgi pārziemotu, nepieciešami pietiekami barības krājumi, slimību profilakse, mājiņu siltināšana un bišu māte. Savukārt mājražotāju tirdziņos neiztikt bez savu produktu, pārdošanas stenda un pārdevēja vizuālā noformējuma, lai piesaistītu pircēju interesi. Ja pirmais pirkums būs izrādījies kvalitatīvs un gards, pircēja uzticība būs iekarota un viņš pie jums atgriezīsies...

 

 

Pilnu rakstu lasiet rudens Dārzs un Drava numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Augļu ražas vākšana un ievietošana glabātavā
Augļu ražas vākšana un ievietošana glabātavā

Vienlīdz svarīgi ir augļus pareizi un netraumējoši noplūkt, vākšanas brīdī ...

Pirmās zemenes. 2. daļa
Pirmās zemenes. 2. daļa

Dārzs un Drava 2022. gada vasaras numurā stāstījāmpar zemeņu audzēšanas izm...

No čellistes par puķu meiteni
No čellistes par puķu meiteni

Agneses Kārklas dārzniecība atrodas Dobelē, Liepājas šosejā 1, bet viņas dz...

CIECERES ŪDENSROZES
CIECERES ŪDENSROZES

Pašā Cieceres ezera krastā Brocēnu pusē iespējams pabūt mazajā Paradīzē, ku...