Pēdējos divos gados ir radies jauns vilnis māju vai citu nekustamo īpašumu iegādei laukos. Lai pieņemtu racionālu lēmumu, pirms verat vaļā naudas maku, daži padomi. Pirmais, bet ne vienīgais − bez godprātīgu likumu zinātāju un speciālistu palīdzības iztikt nevarēs. Diemžēl gadās arī krāpnieki, kuri darbojas arvien aktīvāk un gudrāk.
Aptuveni 10 % Latvijas zemes aizņem teritorijas ar visdažādākajiem ierobežojumiem. Aizsargājami var būt augi, dzīvnieki, ezeri, akmeņi, ieži, dabas ainavas, kultūras un vēstures pieminekļi u.c. Dažreiz par tiem nezina vai nepasaka zemes īpašnieks vai ēkas pārdevējs. Jebkurā gadījumā pirms pirkšanas vietējā pašvaldībā jānoskaidro vai jāpārliecinās, kādi ierobežojumi vai parādi ir iecerētajam īpašumam.
Vēlamajā novadā liela izvēle visticamāk nebūs iespējama, labākajā gadījumā tikai starp vienu, divām vai nevienu vietu. Pat agrāk neinteresantu un neiekārotu māju drupas daudzi īpašnieki tagad nevēlas pārdot. Gaļas liellopus var ganīt arī aizaugušās teritorijās, bet pat viens hektārs ar apgrūtinājumu var sagādāt klapatas – iespējams, sadrumstalosies vienlaidu teritorija, būs vajadzīgs piebraucamais ceļš, elektrolīnija, vēros svešas acis un būs citas raizes.
Vispirms jānosaka mājas iegādes mērķis, proti, vai tā būs pastāvīgai dzīvei un darbam laukos, vai pastāvīgai dzīvei laukos un darbam pilsētā, vai arī tikai kā brīvdienu un vasaras mītne. Tāpat jāņem vērā citi ar sadzīvi saistīti apstākļi, piemēram, attālums līdz skolai, ja ģimenē ir skolas vecuma bērni, pašpietiekamu vai pavecu pensionāru mītnes u.c. Vispārīgi ieteikumi var būt grūti izmantojami...
Pilnu rakstu lasiet vasaras Dārzs un Drava numurā!
Beihmaņu ģimene – Inita un Vilnis savu laimes saliņu ar skaistu dārzu iekā...
#TeIrNauda lauku attīstībai Atspēriens ceļā uz savu sapni – LEADER Arī šo...
Jelgavas novada Elejas pagasta Atvasarās Sanita Indrika ar ģimenes atbalstu...
KAS IETEKMĒ DABAS DAUDZVEIDĪBU Iedomāsimies...