, .
partlycloudy_day 18.1℃
Vārda dienu svin: Madara, Genoveva, Genovefa

BEIDZOT SAVS stūrītis zemes

Māris Mālkalnietis , 06-07-2021
BEIDZOT SAVS stūrītis zemes

Pēdējos divos gados ir radies jauns vilnis māju vai citu nekustamo īpašumu iegādei laukos. Lai pieņemtu racionālu lēmumu, pirms verat vaļā naudas maku, daži padomi. Pirmais, bet ne vienīgais − bez godprātīgu likumu zinātāju un speciālistu palīdzības iztikt nevarēs. Diemžēl gadās arī krāpnieki, kuri darbojas arvien aktīvāk un gudrāk.

Aptuveni 10 % Latvijas zemes aizņem teritorijas ar visdažādākajiem ierobežojumiem. Aizsargājami var būt augi, dzīvnieki, ezeri, akmeņi, ieži, dabas ainavas, kultūras un vēstures pieminekļi u.c. Dažreiz par tiem nezina vai nepasaka zemes īpašnieks vai ēkas pārdevējs. Jebkurā gadījumā pirms pirkšanas vietējā pašvaldībā jānoskaidro vai jāpārliecinās, kādi ierobežojumi vai parādi ir iecerētajam īpašumam.

Vēlamajā novadā liela izvēle visticamāk nebūs iespējama, labākajā gadījumā tikai starp vienu, divām vai nevienu vietu. Pat agrāk neinteresantu un neiekārotu māju drupas daudzi īpašnieki tagad nevēlas pārdot. Gaļas liellopus var ganīt arī aizaugušās teritorijās, bet pat viens hektārs ar apgrūtinājumu var sagādāt klapatas – iespējams, sadrumstalosies vienlaidu teritorija, būs vajadzīgs piebraucamais ceļš, elektrolīnija, vēros svešas acis un būs citas raizes.

Vispirms jānosaka mājas iegādes mērķis, proti, vai tā būs pastāvīgai dzīvei un darbam laukos, vai pastāvīgai dzīvei laukos un darbam pilsētā, vai arī tikai kā brīvdienu un vasaras mītne. Tāpat jāņem vērā citi ar sadzīvi saistīti apstākļi, piemēram, attālums līdz skolai, ja ģimenē ir skolas vecuma bērni, pašpietiekamu vai pavecu pensionāru mītnes u.c. Vispārīgi ieteikumi var būt grūti izmantojami...

 

 

 

Pilnu rakstu lasiet vasaras Dārzs un Drava numurā!

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LIENAS MEDUS – Veiksmīgākais biškopības zīmols digitālajā vidē 2022
LIENAS MEDUS – Veiksmīgākais biškopības zīmols digitālajā vidē 2022

Mūsu saimniecība Puteņi atrodas Lielvārdes pagastā pie Kaibalas upītes. Mēs...

Sirdsdarbi
Sirdsdarbi

Rokdarbi manā dzīvē bijuši, kopš sevi atceros. Tiem pieder mana sirds un dv...

"Mežtakā" soli pa solim
"Mežtakā" soli pa solim

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas va...

Prieku un bēdu stāsti par dīķiem
Prieku un bēdu stāsti par dīķiem

Iegūtais dīķis kādu laiku sagādās tikai prieku, bet, kā jau bieži dzīvē not...