, .
cloudy 14.1℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Atbalsta iespējas intervencē "Biškopības vienību apsaimniekošana apputeksnēšanas vajadzībām"

Latvijas Biškopības biedrība , 20-05-2023
Atbalsta iespējas intervencē "Biškopības vienību apsaimniekošana apputeksnēšanas vajadzībām"

Sākot ar 2023.gadu Latvijā ir ieviests jauns atbalsts lauku attīstības intervencē "Biškopības vienību apsaimniekošana apputeksnēšanas vajadzībām".

Atbalsta mērķis ir mainīt ierasto dravošanas praksi un veicināt apputeksnēšanas apsaimniekošanas praksi (sniegt ekosistēmas pakalpojumu), izvairoties no bišu saimju pārmērīgas intensitātes ganībās, vienlaikus nodrošinot savvaļas apputeksnētājiem ilgtspējīgu dzīvotņu apsaimniekošanu kontekstā, neradot konkurenci par barības bāzi.

Pieteikšanās līdz 2023. gada 15. jūnijam iesniedzot ģeotelpisko iesniegumu un atbalstam noteiktos papildu dokumentus LAD elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Vairāk informācijas šeit: https://strops.lv/index.php/biskopjiem/apputeksnesanas-pakalpojumi-un-atbalsta-iespejas/865-atbalsta-iespejas-intervence-biskopibas-vienibu-apsaimniekosana-apputeksnesanas-vajadzibam-2 

Paskaidrojumi:
[1] platība, kas atrodas ārpus lauksaimniecības zemes un ir kartogrāfiski identificējama Lauku atbalsta dienesta lauku reģistra lauku bloku identifikācijas sistēmas lauku bloku kartē.
[2] Saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas un lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtību (MK noteikumi Nr.134)
[3] Atbalsta pretendents vai tā pilnvarotā persona līdz 2027.gada 31. maijam ir apguvusi kvalifikācijas celšanas kursus lauksaimniecībā un pārtikas produktu ražošanā (t.i., tādās jomās kā biškopība, augkopība, pārtikas produktu pārstrāde, zālāju biotopu atjaunošana un apsaimniekošana, bioloģiskā lauksaimniecība, digitālās tehnoloģijas lauksaimniecībā).
[4] Ja šis sertifikāts kādā no saistību gadiem netiek iegūts vai tiek zaudēts, atbalsta saņēmējs izdara vienu no šādām izvēlēm:
saistības pārtrauc, neatmaksājot iepriekš saņemto atbalstu;
saistības turpina un kārtējā saistību gadā saņem 30 eiro/ha atbalstu, nākamajā gadā nodrošinot saistību platību vismaz 15 hektārus un 30 reģistrētus bišu stropus (izpildot konvencionālās saimniekošanas sistēmai noteiktās prasības)
[5] “Strops” ir vienība, kas aptver medus bišu saimi, kuru izmanto medus, citu biškopības produktu vai medus bišu pavairošanas materiāla ražošanai, un visus saimes izdzīvošanai vajadzīgos elementus (Komisijas deleģētā regula Nr. 2022/126 (2021. gada 7. decembris)).

Saīsinājumi
LAD – Lauku atbalsta dienests, LDC - Lauksaimniecības datu centrs

Vebināra "Pieteikšanās LAD maksājumiem biškopībā 2023" ieraksts 

https://www.youtube.com/watch?v=NdsKVbIKvsk

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Konkurss – #TasteTheOceanContest
Konkurss – #TasteTheOceanContest

#TasteTheOcean (tulkojumā no angļu valodas – “Izbaudi okeānu”) ir Eiropas S...

Balsojums par Eiropas Gada koku
Balsojums par Eiropas Gada koku

Aicinām piedalīties un atbalstīt Eiropas Gada koka balsojumu, Kaņepju ozolu...

AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā
Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā

Gaidot Scandagra Latvia 15 gadu jubileju, ikviens bērns un jaunietis vecumā...