, .
cloudy 16.5℃
Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

ZS Bāči vadības grožus pārņem jaunā paaudze

Elīna Tilaka , 08-02-2021

Šoreiz devāmies uz Kuldīgas novadu, kur aktīvs jaunais lauksaimnieks Tomass Polis nu jau vairāk nekā pirms gada ir pārņēmis zemnieku saimniecības Bāči vadību. Saimniecības galvenais darbības virziens ir graudkopība un gaļas lopu audzēšana, bet tiek attīstīta arī piena lopkopība un pat tūrisms.

– Kad izveidojās saimniecība?
– Mēs uz šo vietu atnācām dzīvot 2002. gadā, kad nopirkām māju ar zemi un mežu. Tad šeit bija pliki mūri no 1844. gada un tikai vienā vietā bija saglabājies šīfera jumts. Vispirms visu sakopām. Sākumā mums bija viena govs, teliņš un 20 ha zemes. Pāris gadus mazos apmēros nodarbojāmies arī ar cūkkopību. 2007. gadā atjaunojām vienu kūti – uzlikām jumtu, uzcēlām piena māju, ierīkojām piena vada sistēmu un sākām aktīvi darboties ar piena govīm. 2009. gadā ieguvām lielākas lauksaimniecības platības, nopirkām vēl vienu traktoru par ES finansējumu un neatlaidīgi strādājām, lai iegādātos visus nepieciešamos agregātus pēc iespējas ātrāk un nebūtu atkarīgi no citiem. 2013. gadā uzcēlām otro kūti (atbilstošu visiem Eiropas standartiem) piena govīm, kas deva iespēju vēl paplašināties. Tad laika gaitā sapratām, ka ar vienu nozari nevar izdzīvot. Sākām piena govis krustot ar Blondo Akvitāņu šķirnes govīm un pašlaik galvenokārt nodarbojamies ar gaļas lopu audzēšanu.

Aizpērn sākām nopietnāk nodarboties arī ar graudaudzēšanu – nopirkām jaunu New Holland kombainu, līdz ar to varam visu paveikt paši. Sagatavojam labību gan pašu vajadzībām, gan eksportam uz citām valstīm. Domāju, ka mūsu biznesam nāk par labu arī tas, ka ilggadīgā zālāja vietā, kas ik pa 3–4 gadiem būtu jāatjauno, varam sēt graudaugus uz 2–3 gadiem, šādi neizsmeļot zemes resursu, tomēr izmantojot platību lietderīgi.

Papildus tam iznomājam pirtiņu, kur varam izmitināt līdz pat 13 viesu. Vasarā, protams, ir lielāks pieprasījums, arī strādnieki, kas strādā netālu kādā objektā, šeit nakšņo, līdz ar to pirtij ir pastāvīgi nomnieki uz kādu laiku.

 

 

 

Pilnu interviju ar Z/S Bāči lasiet februāra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām noskatīties Skatīt vairāk
Pirmais John Deere 8RX Latvijā dodas pie saviem saimniekiem!
Pirmais John Deere 8RX Latvijā dodas pie saviem saimniekiem!

Marta sākumā tika nogādāts pie jaunajiem klientiem pirmais John Deere 8RX L...

Ietaupīt izdevumus par elektroenerģiju un domāt par nākamajām paaudzēm
Ietaupīt izdevumus par elektroenerģiju un domāt par nākamajām paaudzēm

Zemnieku saimniecība “Limbas” Naukšēnu novadā specializējas dārzeņu audzēša...

Z/S "Kaktiņi" govis ražo augstas kvalitātes pienu
Z/S "Kaktiņi" govis ražo augstas kvalitātes pienu

Zemnieku saimniecībā "Kaktiņi" Pārgaujas novadā saimnieko Gunita un Alvis M...

Z/S "Straumēni" un Z/S "Jaunzemgaļi" - plecu pie pleca saimnieko divi brāļi
Z/S "Straumēni" un Z/S "Jaunzemgaļi" - plecu pie pleca saimnieko divi brāļi

Dobeles novada Penkules pagasta zemnieku saimniecībās "Straumēni" un "Jaunz...