, .
cloudy 14.1℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Zemeņu audzētāji: Pirmās atklātajās platībās audzētās zemenes parādīsies pārdošanā tuvāko nedēļu laikā

LETA , 01-06-2023
Zemeņu audzētāji: Pirmās atklātajās platībās audzētās zemenes parādīsies pārdošanā tuvāko nedēļu laikā

 Pirmās atklātos laukos audzētās zemenes parādīsies pārdošanā tuvāko nedēļu laikā, pastāstīja zemeņu audzētāji.

Piemājas saimniecības un zemeņu audzētavas "Dainas" īpašniece Dina Jansone aģentūrai LETA stāstīja, ka tuneļos audzētās zemenes tiek tirgotas jau no maija vidus, savukārt laukos audzētās zemenes tirdzniecībā varētu nonākt jau nākamnedēļ.

Viņa stāstīja, ka salīdzinot ar pērno gadu, pašizmaksa nav palielinājusies, tostarp minerālmēsli pat ir mazliet lētāki nekā pērn. Vienīgais, kas patlaban var ietekmēt zemeņu pašizmaksu ir elektrības cenas, jo lauki ir sausi un tos katru dienu nepieciešams laistīt.

Jansone stāstīja, ka laika apstākļi uz tuneļos audzētājām zemenēm būtisku ietekmi neatstāja, un, lai gan atklātajos laukos daļa zemeņu nosala, raža būs.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka lauksaimniekam jārēķinās, ka atklātajos laukos zemenes var sausuma ietekmē izkalst, nosalst, vai sapūt pie pārmērīga mitruma. Lai gan zemeņu audzēšana tuneļos prasa būtiskus ieguldījumus, Jansone atzinīgi vērtē tuneļu sniegtās priekšrocības.

Jansone arī stāstīja, ka uz zemeņu lasīšanu, darbaspēku sameklēt nav problēmu, ir arī strādnieki, kas strādājuši kopš pašiem pirmsākumiem, un saimniecībā aktīvi tiek strādāts, lai darbiniekus saglabātu.

Arī cilvēku pieprasījumu pēc produkcijas Jansone uzskatīja par pietiekamu, jo ir daļa cilvēku, kuri ir gatavi maksāt lielāku cenu par tuneļos audzētajām zemenēm, salīdzinājumā ar zemenēm, kas tiek audzētas uz lauka un pārdošanā nonāk vēlāk.

Tikmēr Siguldas novada Mālpils pagasta SIA "Mālpils ZemeNes" pārstāvis Andris Apsītis norādīja, ka saimniecība pirmās zemenes, kas audzētas uz lauka, piedāvās jūnija vidū.

Arī viņš minēja, ka agrās zemeņu šķirnes maija sākumā cieta no sala. Apmēram 50% ziedu agrajām šķirnēm apsala, bet vēlākām šķirnēm sals nav traucējis un raža būs.

Vērtējot patreizējo situāciju un sausumu, viņš uzsvēra, ka katram zemeņu audzētajam jārēķinās, ka sausuma laikā ogas ir jālaista.

Vienlaikus arī Apsītis skaidroja, ka minerālmēsli un stādi ir saglabājušies pērnā gada cenu līmenī, bet uzsvēra, ka zemeņu cenu noteiks tirgus situācija un importēto ogu īpatsvars nevis ražas apjoms.

Tāpat viņš norādīja, ka ar katru grūtāk ir atrast ogu lasītājus, tāpēc šogad saimniecība intensīvāk piedāvā iespēju klientiem pašiem lasīt ogas.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Konkurss – #TasteTheOceanContest
Konkurss – #TasteTheOceanContest

#TasteTheOcean (tulkojumā no angļu valodas – “Izbaudi okeānu”) ir Eiropas S...

Balsojums par Eiropas Gada koku
Balsojums par Eiropas Gada koku

Aicinām piedalīties un atbalstīt Eiropas Gada koka balsojumu, Kaņepju ozolu...

AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā
Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā

Gaidot Scandagra Latvia 15 gadu jubileju, ikviens bērns un jaunietis vecumā...