, .
heavyrain 9℃
Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

Uzņēmēju apsūdz par 4 miljonu eiro ES finansējuma izkrāpšanas mēģinājumu

LETA , 31-08-2020
Uzņēmēju apsūdz par 4 miljonu eiro ES finansējuma izkrāpšanas mēģinājumu

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā kāds uzņēmējs apsūdzēts par Eiropas Savienības (ES) finansējuma vairāk nekā 4 miljonu eiro apmērā izkrāpšanas mēģinājumu un krāpšanas rezultātā iegūto 1,4 miljonu eiro legalizēšanu, aģentūru LETA informēja prokuratūra.

Apsūdzētais bija kāda uzņēmuma vienīgais valdes loceklis, kurš vēlējās ar viltu iegūt ES fondu līdzekļus 4 105 381 eiro apmērā, uzskata apsūdzība.

Apzinoties, ka noslēgto līgumu nepildīs, bet imitēs saimniecisko darbību, viņš 2010.gada ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) noslēdza līgumu par karbamīda un NPK (slāpekļa, fosfora un kālija saturs minerālmēslos) ražošanu kūtsmēslu utilizācijas procesā.

Prokuratūras skatījumā, apsūdzētais organizēja fiktīvu darījumu ķēdi, mākslīgi sadārdzinot projekta izmaksas, imitējot saimniecisko darbību, kā arī izmantojot nepatiesi noformētus darījumu, attaisnojuma un grāmatvedības dokumentus, kopsummā nepamatoti pieprasīja no LIAA uzņēmumam 4 105 381 eiro. LIAA uzņēmumam pieprasīto summu izmaksāja daļēji, proti, 2 053 674 eiro apmērā.

Pēc tam viņš veica noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizāciju 1 420 000 eiro apmērā, proti, maskēja finanšu līdzekļu noziedzīgo izcelsmi, mainīdams to piederību un atrašanās vietu, norāda izmeklētāji.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Gada ienākumu deklarācija par 2020. gadu
Gada ienākumu deklarācija par 2020. gadu

Sākot ar 1. martu, var iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2020. gadu. J...

Sociālās apdrošināšanas iemaksas – visiem viena recepte neder
Sociālās apdrošināšanas iemaksas – visiem viena recepte neder

Lai nodrošinātu to, ka katrs iedzīvotājs ir sociāli apdrošināts, no 2021. g...