, .
fair_night 16.8℃
Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

SIA "Ogres piens" ir gatavs izaicinājumiem

Anete SĪLE , 16-01-2025
SIA "Ogres piens" ir gatavs izaicinājumiem

Saimnieks LV / 2024.gads (Oktobris)

Attīstība ir augšupejošs ceļš ar noteiktu mērķi. SIA Ogres piens gaitu var raksturot ar vienu vārdu – efektīvi. Jauni izaicinājumi, tehnoloģiskie risinājumi un procesu optimizācija vērsti uz mērķi efektivizēt saimniecības darbību un konkurēt uz stabiliem pamatiem. Saimniecības lopkopības daļas vadītājs Nils Bergmanis intervijā skaidro, ka stipras saimniecības atslēga ir laba komanda un skaidri mērķi. Ieskaties SIA Ogres piens saimniecības darbībā!

– Kā saimniecība uzsāka attīstību?
Nils:
– SIA Ogres piens ir uzņēmums, kas pieder privātai investoru grupai. 2011. gadā investori iegādājās pašreizējo uzņēmumu no zemnieku saimniecības un sāka to attīstīt. Pirmsākumos bija aptuveni 320 slaucamo govju, tagad ik dienu uz slaukšanas zāli dodas 650 gotiņas. Uzņēmumā notiek aktīvas diskusijas par ganāmpulka paplašināšanu līdz 1400 slaucamām govīm. Šāds skaitlis ir mūsu iespējamā kapacitāte, jo tad varam nodrošināt rupjo lopbarību no pieejamās augkopības zemes.

Saimniecības attīstību vienmēr esmu saistījis ar nepieciešamību efektivizēt ikdienas darbus un mazināt darbinieku slodzi uz slaucamo govi. Līdztekus tam vērojam Eiropas tirgu, analizējam, kā tam labāk pietuvoties; pirmais secinājums – nepieciešams ganāmpulku dubultot. Tik lielam ganāmpulkam vajadzētu 31–33 darbiniekus. Iecerētais iznākums – maksimāli efektīvs darbs un tā sadale, kā arī lētāka piena ieguve.

– Kādas šķirnes govis ir saimniecībā?
Nils:
– Pirms desmit gadiem ganāmpulku veidoja Latvijas brūnās gotiņas, bet tagad gandrīz pilnībā (par 99.5 %) esam pārgājuši uz Holšteinas melnraibajām. Intensīvi strādājam ar genomu testiem – selekcionējam teļus agrīnā vecumā un atstājam ganāmpulkā tikai augstākās kvalitātes dzīvniekus. Esam noteikuši konkrētus parametrus un pēc tiem veicam dzīvnieku atlasi. Galvenais mūsu uzstādījums ir veselīgi un produktīvi dzīvnieki, līdz ar to arī veselīgs izejmateriāls piena tirgū un pārstrādē. Ticam zinātnei un paļaujamies uz šiem testiem.

– Vai paralēli lopkopībai nodarbojaties arī ar augkopību?
Nils:
– Kopā ar sadarbības partneri SIA Valmiera Agro apsaimniekojam 1100 ha, no tiem 450 ha nomājam. Šobrīd šis hektāru daudzums atbilst mūsu vajadzībām, lai saražotu pietiekami rupjās barības un graudaugu pašpatēriņam. Nākotnē, ja paplašināsimies, tad graudaugu platības būs jāsamazina teju līdz nullei, lai mēs spētu saražot rupjo lopbarību vajadzīgos daudzumos. Vienmēr tiek izskatītas iespējas palielināt īpašumā iegūtās platības, bet nenoliegsim, ka arī pie mums valda konkurence starp citiem lauksaimniecības uzņēmumiem, lai iegādātos apstrādājamo zemi...

 

 

Pilnu rakstu lasiet oktobra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sēšanas realitāte jaunā līmenī
Sēšanas realitāte jaunā līmenī

Paaugstini darba efektivitāti ar Cirrus 9004-2C sējmašīnu! Cirrus 9004-2C i...

Letālie gēni – klusie slepkavas Holšteinas šķirnes ganāmpulkos
Letālie gēni – klusie slepkavas Holšteinas šķirnes ganāmpulkos

Holšteinas šķirne ir populārākā piena liellopu šķirne Latvijā, taču pat šīs...

AS Smiltenes piens – ilgtspējīgas investīcijas un jauni piena produkti
AS Smiltenes piens – ilgtspējīgas investīcijas un jauni piena produkti

AS Smiltenes piens 2024. gads ir bijis ļoti darbīgs, jaunu izaicinājumu, in...

Vairāk piena no katra hektāra
Vairāk piena no katra hektāra

Produktīvā piena lopkopības saimniecībā galvenā uzmanība tiek pievērsta vie...