Ņemot vērā to, ka Latvijā un Eiropā novērojama augsti patogēnās putnu gripas izplatības samazināšanās, vienlaikus mazinoties arī mājputnu inficēšanās riskiem, mājputnu turētājiem atkal ir atļauts organizēt un piedalīties izstādēs.
Vienlaikus atgādinām, ka mājputnu turētājiem joprojām ir jāievēro šādas biodrošības prasības.
Ievietojot slimus vai ievainotus savvaļas ūdensputnus dzīvnieku patversmē vai savvaļas putnu rehabilitācijas centrā, ne mazāk kā 21 dienu no savvaļas ūdensputnu ievietošanas brīža, jānodrošina šo putnu:
Ja ir aizdomas par mājputnu un nebrīvē turētu putnu saslimšanu (piemēram, samazinās barības un ūdens patēriņš, tiek novērota vairāku mājputnu un nebrīvē turētu putnu vienlaicīga nobeigšanās, akūta asiņaina diareja, smakšana, putniem parādās elpošanas ceļu infekcijas slimības pazīmes, dējējputniem krasi samazinās dējība), dzīvnieku īpašniekam par to nekavējoties jāziņo praktizējošam veterinārārstam vai Pārtikas un veterinārajam dienestam.
Atgādinām, ka šogad Latvijā pirmie augsti patogēnās putnu gripas gadījumi tika konstatēti maijā lielo ķīru kolonijā Daugavpilī. Šogad kopumā uz augsti patogēno putnu gripu ir izmeklēts 381 miris savvaļas putns, bet 148 gadījumos laboratoriski apstiprināts augsti patogēnās putnu gripas H5N1 serotipa apakštips. Pēdējais putnu gripas gadījums savvaļas putniem Latvijā konstatēts vairāk nekā pirms mēneša – 7. augustā.
Arī kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā pēdējie savvaļas putnu saslimšanas gadījumi bijuši augustā. Epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanās vērojama arī citviet Eiropā.
No šā gada 4.novembra līdz 4.decembrim lauksaimnieki un mežsaimnieki var pi...
Valsts augu aizsardzības dienests aicina Sēklaudzētāju un sēklu tirgotāju r...
Kā novērtēt esošo situāciju saimniecībā, kā veidojas klimata un lauksaimnie...
29. novembrī, vienā no Latvijas piejūras pilsētām, kas cieši saistīta ar zv...