, .
clearsky_day 15.1℃
Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno

Maija beigās Liepājā norisināsies forums "Investīcijas nākotnes talantos"

LETA , 23-05-2023
Maija beigās Liepājā norisināsies forums "Investīcijas nākotnes talantos"

Šā gada 31.maijā, plkst.11 Liepājā norisināsies forums "Investīcijas nākotnes talantos", kur pulcēsies izglītības un uzņēmējdarbības nozaru profesionāļi.

Konferences mērķis ir noskaidrot Kurzemes, jo īpaši Liepājas uzņēmēju attīstības plānus un potenciālās darba tirgus tendences, tādējādi sniedzot iespēju izglītības iestādēm savlaicīgi gatavot atbilstošas studiju programmas jauno profesionāļu zināšanu pilnveidei. Tāpat tiks iztirzātas strauji augošās tehnoloģiskās un digitālās iespējas, kā arī diskutēts par nākotnes darba tirgum būtiskām prasmēm.

Pasākums norisināsies trīs daļās, uzstājoties dažādu nozaru ekspertiem, tostarp augstāko un profesionālo izglītības iestāžu pārstāvjiem. Pirmajā daļā uzstāsies Liepājas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga ar tēmu "Liepāja - vieta uzņēmēju un speciālistu ambīcijām", Liepājas Universitātes Senāta priekšsēdētājs, Profesionālās bakalaura studiju programmas "Viedās tehnoloģijas un mehatronika" direktors Uldis Žaimis ar tēmu "Liepājas Universitāte inženierzinātņu speciālistu sagatavošanas izaicinājumu priekšā" un Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Ruperts ar tēmu "Profesionālās izglītības ilgtspējīga atbilstība darba tirgus prasībām".

Otrās daļas diskusiju panelī piedalīsies Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta Vecākais ekonomists Normunds Ozols, SIA "Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ" personāla vadītāja Una Kasparaviča, SIA "Māras lācis valdes loceklis, kultūras vietas "Atmodas dārzs" idejas autors un īpašnieks Madars Markus-Narvils un "S-TEC Latvia" valdes loceklis Janeks Kreitāls, lai diskutētu par uzņēmumu vajadzībām un ilgtermiņa attīstības plāniem, vajadzībām darba tirgus kontekstā un izzūdošām profesijām.

Trešajā diskusiju panelī par tehnoloģijām, digitalizāciju un mākslīgā intelekta ietekmi uz darba tirgu diskutēs Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes (LSEZ) SIA "Caljan" inženiertehniskās nodaļas vadītājs Edgars Metuzāls, projekta "Latvijas Digitālais akselerators" Kurzemes reģiona koordinators Roberts Gaižutis, "TV3 Latvija" raidījuma "Nekā personīga" žurnālists un vadītājs Jānis Krēvics, kā arī Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Konference norisināsies Liepājas Valsts tehnikuma telpās. Ieeja pasākumā ir bez maksas, iepriekš aizpildot reģistrēšanās anketu vietnē "https://greentechlatvia.eu/lv/forums-investicijas-nakotnes-talantos/".

Konferenci organizē biedrība "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris" sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu, Liepājas valstspilsētas pašvaldību un partneriem projekta "Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā" ietvaros.

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Jauno uzņēmēju dienās Jūrmalā noskaidros gada labāko skolēnu mācību uzņēmumu
Jauno uzņēmēju dienās Jūrmalā noskaidros gada labāko skolēnu mācību uzņēmumu

Jūrmalā norisinājās "Jauno uzņēmēju dienas 2023", kuru laikā tika noskaidro...

Jau trešo gadu iedzīvotāji tiek aicināti svinēt lauku ziedēšanas svētkus.
Jau trešo gadu iedzīvotāji tiek aicināti svinēt lauku ziedēšanas svētkus.

Jau trešo gadu pēc kārtas biedrība “Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecī...

Pagarina pieteikšanos strādājošo mācībām digitālo prasmju apguvei
Pagarina pieteikšanos strādājošo mācībām digitālo prasmju apguvei

Ņemot vērā plānotās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka attāl...

LLKC izaicina: māksliniek, – apglezno govis!
LLKC izaicina: māksliniek, – apglezno govis!

Līdz 20. maijam Latvijas mākslas skolu, koledžu, Mākslas akadēmijas absolve...