, .
partlycloudy_night 21.4℃
Vārda dienu svin: Maksis, Maksims, Raivis, Raivo

LLKC izaicina: māksliniek, – apglezno govis!

LLKC , 25-04-2023
LLKC izaicina: māksliniek, – apglezno govis!

Līdz 20. maijam Latvijas mākslas skolu, koledžu, Mākslas akadēmijas absolventi vai studenti aicināti iesniegt savas idejas Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) konkursā par uzņēmuma simbola - stikla šķiedras govs statujas, vizuālo pārveidi.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Ir lietas, kas ir mainīgas un ir tādas – mūžīgas. Govs ir mūžīga, tādēļ tā kļuvusi par mūsu uzņēmuma simbolu. Kā teicis  Ziedonis: “…kad cilvēks maziņš, tas ar pienu sāk un tad pie piena atgriežas, lai ilgāks mūžs”. Tā arī LLKC vēlas, lai mūsu sniegtais devums lauksaimniecības izaugsmei un attīstībai ir mūžīgs, lai zemnieks zina, ar ko sākt un pie kā atgriezties. Šo mūžīgo lauku vērtību būtu jāatspoguļo arī mūsu simboliskajām govīm”.

Divas stikla šķiedras govis LLKC rīcībā nonākušas pēc pirmās govju parādes Ventspilī 2002.gadā. Viena no tām ikkatram pieejama apskatei pie LLKC ēkas Ozolniekos. Tā kalpo ne vien kā iecienīts kopfoto objekts daudzo LLKC ārvalstu sadarbības partneru vizītēs, bet arī piesaista lielu bērnu interesi un uzmanību. Nu ir pienācis laiks īpašu nozīmi piešķirt arī otrai govij.

Viens no konkursa izaicinājumiem – nepilnos četros kvadrātmetros, kas veido govi, iekļaut tēlus, krāsas, ornamentus, kas asociējas ar lauku dzīves ritma gudrību, noteiktību un pastāvību.

Konkursa uzvarētājus žūrija atklās 26. maijā. Pirmās vietas ieguvējs saņems 1000 EUR lielu naudas balvu un iespēju realizēt iesniegto darbu dzīvē. Otrās vietas ieguvējam balvā 300 EUR. Savukārt  trešās vietas ieguvēju apbalvos ar gardumu grozu  no kataloga Novada Garšas kataloga 30 EUR vērtībā.

Izvēlētais mākslinieks darbu pie govs statujas apgleznošanas varētu uzsākt jūnijā, par konkrētiem datumiem iepriekš vienojoties ar LLKC.

Dalību iespējams pieteikt kā individuāli, tā komandā. Pieteicējam jāaizpilda anketa un jāizveido vizuāls uzskates materiāls, ko iesniegt var elektroniski, sūtot uz e-pasta adresi ilze.rutenberga@llkc.lv, vai personiski nogādājot LLKC biroja dežurantam (Rīgas iela 34, Ozolnieki). Pieteikumu var sūtīt arī pa pastu: LLKC, Rīgas ielā 34, Ozolnieki, Ozolnieku pagasts, Jelgavas novads, LV-3018.


 

Pirms pieteikties konkursam aicinām iepazīties ar konkursa Nolikumu.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Konkurss – #TasteTheOceanContest
Konkurss – #TasteTheOceanContest

#TasteTheOcean (tulkojumā no angļu valodas – “Izbaudi okeānu”) ir Eiropas S...

Balsojums par Eiropas Gada koku
Balsojums par Eiropas Gada koku

Aicinām piedalīties un atbalstīt Eiropas Gada koka balsojumu, Kaņepju ozolu...

AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā
Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā

Gaidot Scandagra Latvia 15 gadu jubileju, ikviens bērns un jaunietis vecumā...