, .
heavyrain 8.9℃
Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

LLKA valde tiksies izbraukuma sēdē LLU

LETA , 28-09-2020
LLKA valde tiksies izbraukuma sēdē LLU

Šodien, 28.septembrī, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) organizē izbraukuma valdes sēdi Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) ar mērķi aktualizēt savstarpējo sadarbību studentu teorētiskā un praktiskā izglītošanā par kooperāciju Latvijā.

Pamatojoties uz 2015.gada 24.novembrī noslēgto sadarbības līgumu starp LLKA, LLU un LLU Ekonomikas un sabiedrības fakultāti par savstarpējo sadarbību studiju procesā, pētniecībā un inovācijās, zinātnes, prakses un studiju pārneses veicināšanā, LLKA valde jaunā mācību gada sākumā vēlas aktualizēt ar kooperāciju saistītos jautājumus studiju procesā.

Andra Zvirbule, LLU profesore: "Sadarbība ar LLKA norit aktīvi, esam daudzos studiju kursos iekļāvuši kooperācijas, integrācijas un sadarbības nozīmi, kas ļauj studentiem saprast, cik šobrīd globālajā vidē sadarbībai ir formas un iespējas. Savās studiju programmās uzsveram sadarbības ar nozari nozīmi un aicinām studentus izmantot šo unikālo iespēju - tiešā veidā pētīt un izzināt praktiskos piemērus. Mums savukārt, kā sadarbības partneriem tas dod iespēju zinātniskai un praktiskai mijiedarbības veicināšanai un tiešai pārnesei caur zinātni un izglītību, kur ieguvēji esam mēs abas iesaistītās puses. Uz LLKA stipendiju pieteicās, viens pretendents, kas, mērķtiecīgi jau uzsākot studijas, bija izvēlējies pētīt kooperācijas jautājumus, tieši graudkopības nozarē. Pretendents piedalījās arī LLKA rīkotajās apmācībās - pieredzes apmaiņa studentiem un docētājiem. Un šī sekmīgā sadarbība ar LLKA deva vēl papildus impulsu un ieinteresētību padziļinātāki pētīt šos jautājumus."

Aizvadītajā gadā LLKA stipendija tika piešķirta LLU sociālo zinātņu maģistram Jānim Mistrim par izstrādāto darbu "Kooperatīvu darbības attīstība graudkopības nozarē Latvijā", LLKA valde lems par minētās stipendijas turpmāko popularizēšanu LLU studentu vidū.

LLKA valdes sēdē J.Mistris ir uzaicināts prezentēt savu maģistra darbu, kā arī tiks sveikts kā pirmais LLKA stipendiāts gan no LLU Attīstības fonda puses, gan LLKA.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Inovācijas lauksaimniecībā nevar būt luksus lieta
Inovācijas lauksaimniecībā nevar būt luksus lieta

Inovācijas lauksaimniecībā nevar būt luksus lieta, šodien konferencē "Lauks...

Nodotā svaigpiena apmērs Latvijā augustā pieaudzis par 1,8%
Nodotā svaigpiena apmērs Latvijā augustā pieaudzis par 1,8%

Nodotā svaigpiena apmērs šogad augustā Latvijā palielinājies par 1,8% salīd...

Liellopu gaļas iepirkumu cena augustā Latvijā pieaugusi par 2,6%
Liellopu gaļas iepirkumu cena augustā Latvijā pieaugusi par 2,6%

Latvijā govs liemeņa iepirkuma cena šogad augustā salīdzinājumā ar jūliju p...