, .
Vārda dienu svin: Lauris, Norberts

Lauksaimniecībā bez tehnikas neiztikt

Elīna Tilaka - 2020-11-04 14:58:33
Lauksaimniecībā bez tehnikas neiztikt

Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija ir organizācija (LTRTA), kas jau kopš 1999. gada Latvijā pārstāv lauksaimniecības tehnikas nozares intereses un apvieno lauksaimniecības tehnikas ražotājus, tirgotājus, sabiedriskās organizācijas un lauksaimniecības profesionālās skolas. Tās valdes priekšsēdētājs Aigars Laurinovičs ir nozares speciālists, kurš aktīvi piedalās lauksaimniecības tehnikas nozares attīstībā un iestājas par lauksaimniecības profesionālās izglītības kvalitātes uzlabošanu.

– Kas ir asociācijas biedri?
– LTRTA pašlaik ir 29 biedri. To skaits ir stabils, ar tendenci augt. Piesaistām arī jaunus biedrus, kā rezultātā nākamā gada sākumā asociācijai plāno pievienoties vēl divi lauksaimniecības tehnikas nozares uzņēmumi. Varam lepoties, ka mūsu biedrs ir arī viens no pasaulē lielākajiem lauksaimniecības tehnikas ražotājiem Ziegler, kas pašlaik pasaulē valdošās situācijas dēļ lauksaimniecības tehnikas ražošanu no Eiropas ir pārcēlis uz Latviju. Tagad Ziegler lauksaimniecības tehnikas ražošana notiek Daugavpilī, kur atjaunotā, modernā rūpnīca ne grama neatpaliek no lielajām Eiropas ražotnēm. Arī lauksaimniecības tehnikas līnijas vācu konstruktoru biroja speciālisti pašlaik dzīvo un strādā Daugavpilī. Bez lauksaimniecības tehnikas ražotājiem un tirgotājiem mūsu biedri ir arī profesionālās izglītības iestādes – Ogres tehnikums un Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums. Cieši sadarbojamies arī ar pārējām profesionālajām skolām.

– Kādi ir asociācijas nākotnes mērķi?
– No vienas puses, visi lauksaimniecības tehnikas jomā strādājošie esam konkurenti, no otras – mums problēmas ir vienas. Mūsu izvirzītais galvenais uzdevums ir būt klāt Latvijas lauksaimniecības politikas veidošanā, lai aizstāvētu lauksaimniecības tehnikas ražotāju, tirgotāju nozares profesionālās izglītības un lauksaimnieku intereses. Pašlaik viens no mūsu mērķiem ir lauksaimniecības profesionālās izglītības kvalitātes uzlabošana, jo nav noslēpums, ka lauksaimniecībā, tāpat kā visās pārējās nozarēs, visos līmeņos trūkst profesionālu darbinieku. Otrs mērķis, pie kā pašlaik nopietni strādājam kopā ar Zemkopības ministriju un Lauku atbalsta dienestu, ir tehnikas kataloga ieviešana, kas aizstātu esošo iepirkumu uzraudzības biroja birokrātisko procesu. Šāda sistēma jau darbojas Igaunijā, un Eiropas Komisija to ir akceptējusi. Plānojam, ka šāda sistēma tiks ieviesta jau uz nākamo projektu kārtu...

 

Pilnu interviju ar Aigaru Laurinoviču lasiet novembra SAIMNIEKS LV numurā!

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Vilks aitās!
Vilks aitās!

Aitkopība mūsu valstī pārsvarā attīstīta Austrumlatvijā, kur reljefa specif...

Lai kāju vannas sniegtu rezultātu
Lai kāju vannas sniegtu rezultātu

Kaut arī kāju vannošana ir tikai daļa no pasākumiem, kas jāveic nagu slimīb...

Lāčplēša piens toreiz un tagad
Lāčplēša piens toreiz un tagad

Lielvārdes pagastā savulaik bija slavens kolhozs Lāčplēsis, kas savus ziedu...

Esi dabas draugs – izmanto digitālās iespējas vides saudzēšanai!
Esi dabas draugs – izmanto digitālās iespējas vides saudzēšanai!

Dabas vērtību saglabāšana vienmēr bija un būs aktuāla, tādēļ, pirms doties ...