, .
partlycloudy_night 21.4℃
Vārda dienu svin: Maksis, Maksims, Raivis, Raivo

Latvijas valsts mežu vēstniecībā notiks lekcija par flokšiem

Latvijas valsts meži , 12-09-2023
Latvijas valsts mežu vēstniecībā notiks lekcija par flokšiem

Rudens ir piemērots laiks, lai dotos uz stādu tirdzniecības laukumiem un izvēlētos stādus savu dārzu papildināšanai ar jauniem augiem, lapu kokiem, krūmiem un skujeņiem, kā arī ar augļu kokiem un ziemcietēm. Lai gūtu plašāku informāciju par krāšņajiem  flokšiem, Latvijas valsts mežu vēstniecībā Rīgā, Vaiņodes ielā 1, 14.septembrī no plkst. 16.00 līdz 18.00 notiks dārzkopes, selekcionāres un vairāku grāmatu autores Gunas Rukšānes lekcija “Dārza košuma un smaržas apvienojums - floksis”.

Klātienes lekcijā pieredzes bagātā dārzkope dalīsies zināšanās par flokšu kopšanu, slimībām un kaitēkļiem, daudzveidīgo šķirņu klāstu un to, kā rodas jaunas šķirnes. Tāpat lekcijā būs iespēja uzzināt, kā panākt, lai dārzā flokši ziedētu ilgāk kā ierasts. Lekcijas otrajā daļā būs iespēja iemēģināt roku spraudeņu gatavošanā un slimību atpazīšanā.

Viena no Gunas Rukšānes grāmatām veltīta reibinošo smaržu īpašniekam floksim, kurā aprakstītas visas grāmatas autores zināšanas. Ekspertes personīgajā kolekcijā ir ap 200 flokšu šķirņu!

Dalība pasākumā ir bez dalības maksas, taču iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Dalībnieku vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām reģistrēties laikus un savlaicīgi informēt, ja pasākumā tomēr nepiedalīsieties, sūtot e-pastu uz vestnieciba@lvm.lv.

“LVM Sēklas un stādi” kokaudzētavās aug kvalitatīvi un Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemēroti dekoratīvo koku un krūmu stādi. Gan augu krāsu, gan augstuma izvēle ir tik plaša, ka ikviens interesents var atrast savam dārzam piemērotākos stādus. Daļu no kokaudzētavās audzētajiem dekoratīvajiem stādiem varēs apskatīt un izvēlēties Latvijas valsts mežu vēstniecībā Rīgā.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Konkurss – #TasteTheOceanContest
Konkurss – #TasteTheOceanContest

#TasteTheOcean (tulkojumā no angļu valodas – “Izbaudi okeānu”) ir Eiropas S...

Balsojums par Eiropas Gada koku
Balsojums par Eiropas Gada koku

Aicinām piedalīties un atbalstīt Eiropas Gada koka balsojumu, Kaņepju ozolu...

AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā
Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā

Gaidot Scandagra Latvia 15 gadu jubileju, ikviens bērns un jaunietis vecumā...