, .
partlycloudy_day 15.1℃
Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Latvijā ražots produkts – graudu pirmapstrādei un pēcapstrādei

Ulfs Mētriņš , 08-04-2021
Latvijā ražots produkts – graudu pirmapstrādei un pēcapstrādei

SIA Graintech ir 100 % Latvijas kapitāla uzņēmums, kas ir apkopojis cilvēku grupu ar vismaz 10 gadu pieredzi graudu pirmapstrādes nozarē, nodarbojas ar pilna cikla kompleksa projektēšanu, komplektēšanu un iekārtu montāžu. Pateicoties profesionāļu grupai, uzņēmums Latvijā un Eiropas Savienībā īstenojis vairāk nekā 150 dažāda lieluma kompleksus. Daudzu gadu pieredze darbā ar skandināvu un kanādiešu produktiem ir ļāvusi saprast iekārtu specifiku un tehnisko kvalitāti, atrodot kvalitatīvus produktus par pieņemamu cenu ikvienam.

Graudu torņu segmentā Graintech strādā ar uzņēmumu Mysilo, kas ir Turcijas lielākais silosu ražotājs, tā ražotā produkcija ir paredzēta Latvijas skarbajiem klimatiskiem apstākļiem, par ko liecina jau šogad simtais Mysilo samontētais graudu tornis Latvijā.

Pēdējo gadu laikā veiksmīga sadarbība ir izveidojusies ar vienīgo Latvijā graudu pirmapstrādes iekārtu ražotāju SIA Preco. Uzņēmuma vēsture rakstāma jau kopš 1994. gada. Preco ražo graudaugu, lopbarības augu, pākšaugu, sēklu un citu birstošo produktu transportēšanas un kaltēšanas iekārtas, tās top 8000 m2 lielās ražošanas platībās. Produktu attīstības jomā strādā konstruktoru komanda 10 cilvēku sastāvā, ražošanu nodrošina 50 darbinieki. Produkcijas kvalitāte ir novērtēta gan vietējā tirgū, gan 16 eksporta tirgos no Spānijas rietumiem līdz Krievijas Tālajiem Austrumiem.

Visa saražotā produkcija ir sertificēta atbilstoši CE un EAC standartiem, uzņēmumam ir arī piešķirta ISO 9001:2005 sertifikācija. Abu uzņēmumu veiksmīgā sadarbība ļauj klientiem izvēlēties Latvijā ražotu, projektētu un samontētu produktu, nodrošinot efektīvu un ātru iekārtu piegādi un to apkopi.

Piedāvāto produktu klāsts
• Graudu uzglabāšanas torņi.
MySilo produktu gamma ir ar neierobežotām iespējām, jo modeļu un papildaprīkojuma izvēle ir plaša, tādēļ pielāgojama vēlamā projekta realizācijai. Piedāvātā produkcija atbilst ES normām, un klienti saņem visu nepieciešamo atbilstības dokumentāciju. Visi metāla izstrādājumi ir augstas izturības klases, ražoti no kvalitatīva, sertificēta metāla. Metālisko daļu cinkojuma pakāpe ir no augstākajām tirgū – 600 g/m2.

Jumta struktūra ir īpaši izstrādāta un veidota. Jumta lokšņu pārklāšanās tehnoloģija un stingrā struktūra nodrošina lielisku jumta noslēgšanu pret mitrumu. Izturīgu spāru rāmis, izmantots jumta konstrukcijā, veidojot 30 grādu slīpumu. Iespējamas arī individuāli izstrādātas jumtu konstrukcijas paaugstinātai slodžu izturībai. Augstas stiprības sienu loksnes un sānu ribas nodrošina stingru un ilgmūžīgu struktūru. Sānu ribas ļoti viegli iznes visas vertikālo slodžu pārejas (nekustīgo slodzi, uzlādes/izlādes slodzi, vēja slodzi, sniega slodzi un seismisko slodzi). Kāpnes, pieejas lūkas/durvis tiek iekļautas pamata komplektācijās atbilstoši drošības normatīviem un funkcionālām piekļuves vajadzībām.

Papildaprīkojuma iespējas sevī ietver: catwalk – laipas virs torņiem, balstus, ventilācijas opcijas, izlādes aprīkojumu, termometriju u.c.
• Pieejami konusa graudu torņi ar ietilpību no 10 līdz 1829 m2 un diametru no 2.75 līdz 11 m. Konusa tipa torņi pieejami dažādos izpildījumos, kas ļaus tos izmantot visu veidu birstošo materiālu uzglabāšanai. Tāpat iespējams atsevišķus modeļus uzstādīt uz speciāla autoizlādes rāmja, kas ļauj tos izmatot izlādei uz autotransportu.
• Plakangrīdas graudu torņu ietilpība no 62 līdz 29 444 m2 un ar diametru no 4.58 līdz 32 m.

ZS Skaistas

• Graudu transportēšanas iekārtas.
Preco produktu klāsts aptver pilnu transportēšanas ciklu, ko iedala šādās grupās:
• K sērijas ķēžu tipa transportieri no 20 t/h līdz 500 t/h;
• S sērijas skrāpju tipa transportieri no 20 t/h līdz 500 t/h;
• E sērijas kausiņu elevatori no 20 t/h līdz 500 t/h;
• B sērijas lentas tipa transportieri no 20 t/h līdz 1000 t/h.

Transportieri tiek ražoti industriālā izpildījumā ar PEHD pret izdiluma loksnēm transportiera grīdās. Pret izdiluma pārklājums standartaprīkojumā tiek nodrošināts arī kausiņu elevatoru dilšanas punktos – iebires korpusos un piedziņas sekcijas vākos. Visām sērijām ir plašs papildaprīkojuma klāsts, kas ļauj pielāgot iekārtu specifiski katram projektam. Iekārtas tiek komplektētas ar vācu ražotāja NORD motor–reduktoriem un pasaules TOP3 līmeņa gultņiem NTN/SNR.

• Pieņemšanas bedres ar ietilpību 20–40 m3 un vairāk.
Piedāvājumā dažādu konfigurāciju graudu pieņemšanas bedres. Populārākais risinājums ir pāri braucamas pieņemšanas bedres. To konstrukcija veidota tā, lai būtu viegli transportējama izjauktā veidā. Nestspēju nodrošina caurejošas H profila sijas. Konstrukcijā nav horizontālu virsmu, kas savukārt novērš materiāla uzkrāšanos. Kā alternatīvu iespējams izvēlēties pašplūsmas pieņemšanas piltuves elevatoriem, uz zemes montējamas pieņemšanas vannas vai arī iebūvējamas nepārbraucamas pieņemšanas bedres.

• Caurplūdes kaltes no 10 t/h līdz 190 t/h.
Preco kaltes darbojas pēc jauktas gaisa plūsmas principa (Mixed Flow). Gaisa plūsmu nodrošina radiālie ventilatori. Modulārā konstrukcija ļauj panākt plašu ražības amplitūdu. Žāvēšanas sekcija uzbūve veidota ar gludu virsmu bez atlokiem, tā, lai samazinātu materiāla uzkrāšanos un tālāk pastāvošos aizdegšanās riskus. Populārākais kurināmā avots ir dabas gāze vai sašķidrinātā gāze kombinācijā ar tiešās sadegšanas gāzes degli. Kalti iespējams komplektēt arī ar siltummaini un dīzeļdegvielas degli vai kombinēt ar alternatīvajiem kurināmā avotiem. Liela uzmanība tiek pievērsta kaltes energoefektivitātei – standartaprīkojumā iekļaujot 50 mm siltinājumu karstajai zonai GM un GL modeļiem, bet GXL sēriju, siltinot jau ar 100 mm bieziem paneļiem, arī pa visu kaltēšanas zonu. Papildus tam kaltes iespējams aprīkot ar izejošā gaisa recirkulācijas sistēmu, kas kopā ar 100 mm siltinājumu ļauj ievērojami samazināt kurināmās degvielas apjomu.

Ne mazāk svarīgas ir vides prasības, tām augot, esam papildinājuši putekļu atdalīšanas sistēmas sortimentu ar centroseparatoru ventilatoriem (efektivitāte 95 %), kas papildina esošā klāsta Centrifan ventilatorus (efektivitāte 75 %). Kaltes vadību nodrošina Siemens PLC kontrolieris ar skārienjutīgu paneli, ko iespējams papildināt ar PC vadību un attālinātas vadības risinājumiem.

• Mobilās graudu kaltes MD ar ietilpību 15–67 m3.
Preco mobilās kaltes piemērotas mazām un vidēja lieluma saimniecībām. To galvenā priekšrocība ir risinājums gatavs darbam. To iespējams ātri piegādāt un uzstādīt bez laikietilpīgām projektēšanas procedūrām. Kaltes standarta aprīkojumā ietilpst kolonnas konstrukcija ar siltinātu karsto kanālu, dīzeļdegvielas siltumģenerators, centrbēdzes tipa ventilators, kausiņu elevators, vadības panelis un aspirācijas tipa priekštīrītājs. Vienmērīgu graudu kustību nodrošina aizvara tipa dozēšanas mehānisms. Šis risinājums ir ieviests salīdzinoši nesen, un galvenā tā priekšrocība ir spēja strādāt ar augsta mitruma procenta materiāliem, piemēram, pākšaugiem.

• Stacionārās B sērijas porciju kaltes ar ietilpību 9–76 m3.
Stacionārās kaltes visbiežāk izvēlas iekļaut tehnoloģiskajās plūsmās kopā ar citām pirmapstrādes un pēcapstrādes iekārtām. Izmēru dažādība tās ļauj arī viegli iekombinēt jau esošās pirmapstrādes līnijās. Visi komplektējoši mezgli ir tādi paši kā industriālajās G sērijas kaltēs, piemēram, kaltes kolonnas biezums 2 mm. Kaltes standarta aprīkojumā ietilpst kolonnas konstrukcija ar siltinātu karsto kanālu, dīzeļdegvielas siltumģenerators, centrbēdzes tipa ventilators un vadības panelis. Papildus iespējams piekombinēt kausiņu elevatoru, transportierus un citas iekārtas.

• Graudu tīrīšanas iekārtu izvēle ir tiešām plaša, sākot ar
laboratorijas izmēra iekārtām, beidzot ar lielu graudu pieņemšanas punktu lieljaudas tīrītājiem. Mūsu piedāvājumā ir dažāda tipa tīrīšanas un šķirošanas iekārtas no ražotājiem: JK–machinery, Horolas Mehāniskā rūpnīca, AKY, MySilo.

Piedāvājam gan standarta sietu separatorus, gan vairāku klāju šķirotājus, gravitācijas galdus, aerodinamiskos tīrītājus, trierus, atakmeņotājus, krāsu šķirotājus u.c. Veiksmīga tīrīšanas iekārtu integrācija un savietošana ar citām pirmapstrādes iekārtām ļauj piedāvāt klientam jau gatavus risinājumus un tīrīšanas līnijas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Jauna profesija – spēkratu mehāniķis
Jauna profesija – spēkratu mehāniķis

Šogad pirmo reizi Ogres tehnikums uzņems audzēkņus jaunā izglītības program...

Lašu stabilais pamats
Lašu stabilais pamats

ZS Laši saimnieks Artūrs Akmens iestājas par to, ka zemnieku spēks ir koope...

Trušus kopj ar mīlestību
Trušus kopj ar mīlestību

Aizputes novada Kalvenes pagastā jau trīs gadus savā uzņēmumā Trušu muiža v...

Nākotne pieder robotizētām fermām
Nākotne pieder robotizētām fermām

Mūsdienās govju fermas modernizāciju ir vērts veikt, ja tiek domāts par sla...