Iegādājoties graudu elevatoru, 2020. gadā Jelgavā izveidota KS VAKS struktūrvienība, kas kļuvusi par galveno sabiedrības pārstāvniecību Zemgalē. Par struktūrvienības attīstību, nākotnes plāniem un nozares tendencēm stāsta agronoms, KS VAKS Struktūrvienības un tirdzniecības vadītājs Zemgalē Armands Raguckis.
– Lūdzu, pastāstiet par savu pieredzi nozarē.
– Kā diplomēts agronoms 1993. absolvēju Latvijas Universitāti un uzreiz sāku strādāt Kanādas un Latvijas kopuzņēmumā SIA Dobele Agra Dobeles rajona Krimūnās. Šis uzņēmums nodarbojās ar lauksaimniecisko ražošanu un tolaik apstrādāja 4200 ha lielu platību. No 1997. gada biju valdes loceklis SIA Dobele Agra, kur nostrādāju līdz 2002. gadam. Pēc tam pārgāju darbā uz Lietuvas uzņēmumu, kur iesaistījos meitas uzņēmuma Latvijā veidošanā un vadībā. Kopš 2020. gada septembra esmu KS VAKS Jelgavas struktūrvienības vadītājs.
– Kāda ir jūsu loma kooperatīvajā sabiedrībā VAKS?
– Ikdienā vadu Jelgavas struktūrvienību 10 cilvēku sastāvā. Atbildu arī par tirdzniecības rezultātu. Strādāju ar kooperatīva biedriem un reģiona lauksaimniekiem. Slēdzam graudu iepirkuma līgumus, tirgojam minerālmēslus, mikroelementus, augu aizsardzības līdzekļus, sēklas, konsultējam un atbalstām lauksaimniekus. Atbildu par graudu piegādes un materiālu loģistiku. Cenšos piesaistīt sadarbības partnerus ilgtermiņā.
– Kādus lauksaimniekiem aktuālus jautājumus ikdienā nākas risināt?
– Pārstāvot KS VAKS Zemgalē, sadarbojos ar pilsētas domi, vadu ikdienas darbus un veidoju sadarbību gan ar lauksaimniekiem, gan graudu un agro produktu piegādātājiem reģionā. Sekoju līdzi izmaiņām nozarē un tuvākās nākotnes prognozēm tirgū...
Pilnu rakstu lasiet Jūnija SAIMNIEKS LV numurā!
2024. gads lēnām tuvojas izskaņai, un top pirmie apkopojumi par aizvadīto l...
Andersonu dzimtas saimniecības saknes aizmetušās 1889. gadā un, sazarojušās...
Devāmies uz Liepājas pusi iepazīt 1992. gadā dibināto zemnieku saimniecību ...
Slaukt efektīvi nozīmē darīt to raiti, gādāt, lai dzīvnieki justos labi, un...