, .
partlycloudy_day -3.1℃
Vārda dienu svin: Dagmāra, Marga, Margita

Kariņš ar uzņēmēju organizācijām vienojas par sadarbības turpināšanu nodokļu sistēmas pilnveidošanā

LETA , 21-08-2020
Kariņš ar uzņēmēju organizācijām vienojas par sadarbības turpināšanu nodokļu sistēmas pilnveidošanā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pārstāvjiem vienojies par sadarbības turpināšanu, kopīgi strādājot pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas, aģentūru LETA informēja premjera birojā.

Kariņš šodien ticies ar LDDK un LTRK vadību, lai pārrunātu nepieciešamos nodokļu sistēmas uzlabojumus.

Ministru prezidents uzskata, ka uzlabojumi nodokļu sistēmā nepieciešami, lai to padarītu taisnīgāku, nodrošinot sociālo aizsardzību pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam, kā arī Latvijas tautsaimniecības konkurētspējas stiprināšanai. 

"Šodien tikšanās laikā pārrunājam gan valdības uzsākto darbu pie nodokļu sistēmas uzlabojumiem, gan uzņēmēju un darba devēju organizāciju redzējumu. Strādāsim kopā, lai sagatavotu pārdomātu un izsvērtu nodokļu sistēmas uzlabojumu plānu," pēc tikšanās pauda Kariņš.

LTRK prezidents Aigars Rostovskis atzina, ka labu nodokļu politiku, kas balstītu ekonomikas attīstību un iedzīvotāju labklājību ilgtermiņā, var izveidot mijiedarbībā ar lēmumu pieņēmējiem un tiem, kas nodokļus ģenerē primāri - uzņēmējiem.

Savukārt LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs norādīja, ka patlaban valdībai jādara viss, lai nodrošinātu ekonomikas stabilizāciju, nodarbinātību un tautsaimniecības transformāciju, kā arī finanšu resursu pieejamību uzņēmumiem, kas veicinātu tālāku izaugsmi un iedzīvotāju labklājību. 

Gavrilovs aicina valdību atturēties no nepārdomātiem lēmumiem nodokļu politikas kontekstā un izmantot sociālo dialogu kā konsultāciju mehānismu, kurā iesaistīti darba devēji, darba ņēmēji un valdība. 

"Tikai kopīgi, vadoties pēc stratēģiskajiem plānošanas dokumentiem - Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam, Nacionālā attīstības plāna 2021.-2027.gadam un "Stratēģijas Latvijai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai" - varam sasniegt izvirzītos mērķus," uzskata LDDK vadītājs.

Tikšanās laikā Ministru prezidents ar LDDK un LTRK pārstāvjiem pārrunāja arī valdības uzsākto darbu pie 2021.gada budžeta projekta, kā arī valsts īstenotos pasākumus Covid-19 seku mazināšanai tautsaimniecībā.

Jau ziņots, ka vairāki koalīcijas partneri norādījuši, ka Finanšu ministrijas (FM) nodokļu izmaiņu piedāvājums vēl būs jāpārveido, tāpēc tas netika skatīts 18.augusta valdības sēdē.

FM piedāvā ieviest nodokļu izmaiņas trijos posmos, sākotnēji iezīmējot veselības apdrošināšanas obligāto maksājumu piecu procentpunktu apmērā, nepalielinot kopējo darbaspēka nodokļu slogu, bet pārdalot valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa un solidaritātes nodokļa likmes. Veikto nodokļu pasākumu kopējo izmaiņu rezultātā fiskālā ietekme uz valsts kopbudžetu ir plus 66,2 miljoni eiro 2021.gadā.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sociālās apdrošināšanas iemaksas – visiem viena recepte neder
Sociālās apdrošināšanas iemaksas – visiem viena recepte neder

Lai nodrošinātu to, ka katrs iedzīvotājs ir sociāli apdrošināts, no 2021. g...

Bišu saimju skaita ziņošana uz 1. novembri
Bišu saimju skaita ziņošana uz 1. novembri

Atgādinām, ka saskaņā ar MK not. Nr.134 "Lauksaimniecības un akvakultūras d...