, .
cloudy 14.8℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Jumta seguma nozīme saimniecības ražošanas produktivitātei

Vinteko , 05-09-2022
Jumta seguma nozīme saimniecības ražošanas produktivitātei

Jumts ir ēkas viena no svarīgākajām sastāvdaļām. Zem tā atrodas viss, kas saimniecībai ir svarīgs – dzīvnieki, labība, tehnika, gatavā produkcija. Jumtam jāspēj to visu pasargāt jebkādos apstākļos daudzu gadu garumā! Mitrums, pārāk auksta vai karsta vide, nepiemērota ventilācija, troksnis, dabiskās gaismas neesamība – tas viss ietekmē saimniecības produktivitātes rādītājus, kā arī saimniecības peļņu.

Kā piemēram, mitrums.  Graudiem un labībai pārmērīgs mitrums rada pelējumu, kas izraisa produkcijas pasliktināšanos. Zemāka kvalitāte nozīmē zemākas cenas. Tāpat var gadīties arī tā, ka jums būs jāizmet kāda produkcijas daļa, jo tā vairs nebūs derīga (dzīvnieku vai cilvēku) patēriņam. Neskartās ražas daļas atdalīšana no bojātās produkcijas ir arī laikietilpīgs process.

Savukārt, dzīvniekiem pārmērīgs mitrums atstāj sekas uz to veselību un produktivitāti. Mitrs gaiss un kondensāts izraisa baktēriju veidošanos. Tas var izraisīt dzīvnieku elpceļu slīmības ar visām no tām izrietošajām sekām un izmaksām: lielākus veterinārārsta rēķinus, lēnāku augšanu, mazāk saražotā piena u.c.

ETERNIT BEZAZBESTA ŠĪFERIS - DROŠA IZVĒLE IKVIENAI SAIMNIECĪBAI

ETERNIT bezazbesta šīferis ir piemērots jumta segums dažāda tipa ēkām – privātmājām, pirtīm, šķūnīšiem, nojumēm, daudzdzīvokļu ēkām, angāriem, noliktavām, fermām un ražošanas ēkām. Moderns, ekonomisks, videi draudzīgs, ļoti izturīgs un kluss jumta segums, kas nodrošina lielisku ēkas aizsardzību gadiem ilgi!

Bezazbesta loksnes ETERNIT līdzinās kādreiz tik plaši izmantotajam “šīferim”, taču mūsdienās tās vairs nesatur “azbestu”, jo tiek ražotas no videi draudzīgiem materiāliem, atbilstoši dažādiem būvniecības standartiem. Lokšņu pamatsastāvs ir pavisam vienkāršs – cements, celuloze, ūdens un tekstilšķiedras, taču ražošanas tehnoloģijas rezultātā rodas ļoti stingri un izturīgi produkti.

ATBILST SPECIFISKĀM PRASĪBĀM

Dzīvnieku labturība un komforts, ēkas mikroklimats ir galvenās prioritātes būvējot vai atjaunojot lauksaimniecības ēkas. Lai to nodrošinātu jādomā par ēku konstrukciju un to dizainu, kā arī jāizvēlas piemēroti un ilgtspējīgi būvniecības materiāli. Šāda tipa ēkas prasa salīdzinoši lielas investīcijas, tāpēc tām ir jābūt izveidotām atbilstoši katras saimniecības specifiskajām nozares prasībām, jābūt praktiskām un drošām, kā arī jāiekļaujas apkārtējā vidē.

Savu fizikālo īpašību dēļ ETERNIT bezazbesta loksnes ir neaizstājamas lauksaimniecības un rūpniecības ēku būvniecībā. Šīs loksnes ir izturīgas pret ķīmiskajām vielām. Ļoti nozīmīgs šis faktors ir tad, ja jāizvēlas jumta segums, kas īpaši piemērots lauksaimniecības ēkām un vietām, kur tiek uzglabātas ķimikālijas. Telpās, kur uzturas lopi, no dzīvnieku urīna izdalās amonjaks, kas salīdzinoši īsā laikā spēj sabojāt gandrīz jebkuru jumta segumu. Piemēram, metāla jumts šādos apstākļos spēj sarūsēt aptuveni 10 gadu laikā. Tieši tāpēc šādām ēkām ir jāizvēlas jumta segums, kuru šīs ķīmiskās vielas neietekmē.

Tāpat fermu telpās, kurās mīt dzīvnieki, izdalās daudz mitruma, kas bojā jumta segumu un visu ēkas konstrukciju. No ETERNIT bezazbesta viļņoto lokšņu seguma mitrums iztvaiko un neveidojas kondensāts! Tieši šī iemesla dēļ bieži vien papildus nav jāieklāj jumta difūzijas membrāna, kas ir ekonomiski izdevīgi, jo ļauj ietaupīt izmaksas. Jāievēro gan tas, ka šo membrānu var neieklāt vienīgi tādos gadījumos, ja jumta konstrukcija ir pareizi izveidota – ar kori un karnīzēm, caur kurām notiek dabīgā gaisa apmaiņa.

Kombinējot ETERNIT bezazbesta viļņotās loksnes ar caurspīdīgajām loksnēm, iespējams nodrošināt, ka ēkā caur jumta segumu ienāk arī dabiskais apgaismojums. Eksperti iesaka lauksaimniecības ēkās vismaz 10% no jumta virsmas noklāt ar šādām caurspīdīgajām loksnēm, jo tās rada dzīvniekiem patīkamu mikroklimatu. Taču pats svarīgākais – tās ļauj ekonomēt elektrības patēriņu un samazināt elektroenerģijas rēķinus!

 

Skaļi un negaidīti trokšņi dzīvniekiem var radīt stresu. Tāpēc ir svarīgi nepieļaut pēkšņus un agresīvus trokšņus. Atšķirībā, piemēram, no metāla jumtu segumiem, ETERNIT šķiedrcementa loksnes spēj absorbēt arī lietus, sniega un vēja radīto troksni, tāpēc zem šāda tipa jumta seguma šīs skaņas nebūs dzirdamas, radot patīkamu un klusu vidi ikvienam, kas atrodas zem šīs ēkas jumta.

Šķiedrcementa loksnes nepūst, nepelē un nerusē. Tām nav kaitīgas sēnītes, baktērijas un kaitēkļi. Šie iemesli padarījuši ETERNIT jumta segumu par īpaši populāru izvēli ēkām, kur jāievēro specifiskas prasības – ETERNIT viļņotās loksnes rada optimālu vidi dzīvnieku fermās un dažāda tipa produktu uzglabāšanas noliktavās.

PIEMĒROTS JUMTA SEGUMS LIELA IZMĒRA JUMTIEM

ETERNIT zīmola 8 viļņu loksnes pieejamas 3 dažādos izmēros: Klasika (1250×1130 mm), Agro L (1750×1130 mm) un Agro XL (2500×1130 mm). Visu veidu loksnes, tāpat kā ar rokām gatavotie, oriģinālie šķiedrcementa aksesuāri, kas nodrošina jumta kores, malu un fasāžu stūru aizsardzību, pieejami 8 krāsās.

Ēku saimnieki KLASIKA loksnes bieži izmanto ne tikai jaunu jumtu būvniecībā, bet arī renovējot vecos šīfera jumtus. Tādējādi, ja nepieciešams ietaupīt finanses, iespējams izmantot arī veco latojumu – ar nosacījumu, ka tas ir atbilstoši saglabājies un spēj pildīt savu funkciju.

Dažāda izmēra loksnes savā starpā var kombinēt, tādējādi samazinot lokšņu atgriezumus un kopējās jumta izmaksas. ETERNIT bezazbesta šīferis ir īpaši piemērots liela izmēra jumtiem. Pateicoties lokšņu rūpnieciski nogrieztajiem stūriem un optimālajam loksnes izmēram, jumta seguma montāža ir ātra un vienkārša. Viss jumta montāžas process aizņems salīdzinoši īsu laiku, tāpēc par rezultātu iespējams priecāties jau pēc dažām nedēļām! Ražotājs šīs loksnes ir aprīkojis ar īpašām drošības lentām “Safety Strips”. Tā ir īpaša drošības tehnoloģija, kas ļauj drošāk un ātrāk montēt jumta loksnes, kā arī veikt jumta apkopes darbus.

ETERNIT – LAUKSAIMNIECĪBAI PIEMĒROTU jumta segumu risinājumu speciālists

ETERNIT bezazbesta viļņotās loksnes tiek ražotas Lietuvā, izmantojot vācu tehnoloģijas, vienīgajā šāda veida jumta seguma rūpnīcā visā Baltijā – “Eternit Baltic”. Uzņēmums ir pieredzējis un uzticams partneris, īstenojot jebkādus lauksaimniecības vai rūpniecības ēku būvprojektus - gadu gaitā ir izveidota sadarbība ar dažādu nozaru laiksaimniekiem visā Eiropā un izzinātas viņu vajadzības, lai spētu piedāvāt pārdomātus, pielāgotus un kvalitatīvus jumta segumu risinājumus!

ETERNIT bezazbesta šīferi Latvijā var iegādāties pie ETERNIT oficiālā pārstāvja jumtu vairumtirdzniecības bāzē VINTEKO, kā arī labākajās būvmateriālu tirdzniecības vietās visā Latvijā. 

Droši vaicājiet pēc padoma par Jūsu jumtam atbilstošo risinājumu, lai paši varētu pievērsties tam, kas padodas vislabāk – savas saimniecības vadīšanai!

 

Vairāk par ETERNIT bezazbesta šīfera jumta segumu var uzzināt šeit.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kā jumta segums var ietekmēt saimniecības peļņu un uzlabot dzīvnieku labturības vidi
Kā jumta segums var ietekmēt saimniecības peļņu un uzlabot dzīvnieku labturības vidi

Pareiza jumta seguma izvēle saimniecības ēku celtniecībā vai renovācijā ir...

"Sadales tīkls": Elektrību pašražojošo mājsaimniecību skaits šogad varētu sasniegt 20 000
"Sadales tīkls": Elektrību pašražojošo mājsaimniecību skaits šogad varētu sasniegt 20 000

Elektrību pašražojošu mājsaimniecību skaits 2023.gadā varētu sasniegt 20 00...

LU pētnieki izstrādā jauna tipa “radiatoru” energoefektivitātes uzlabošanai
LU pētnieki izstrādā jauna tipa “radiatoru” energoefektivitātes uzlabošanai

Mājās esam pieraduši redzēt radiatorus, kas, apkures sezonai sākoties, ar k...