, .
cloudy 16.5℃
Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Jaunumi herbicīda izvēlei ziemas rapšu sējumos pavasarī

Elīna Šmite , 08-04-2021
Jaunumi herbicīda izvēlei ziemas rapšu sējumos pavasarī

Brīdī, kad ziema atkāpusies un rudenī iesētajos ziemas rapšu laukos pamanāmas veģetācijas atsākšanās pirmās pazīmes, ir īstais mirklis pieņemt lēmumus attiecībā uz pavasara herbicīda lietošanu. Ja rudenī veiktais divdīgļlapju nezāļu ierobežošanas miglojums kāda iemesla dēļ nav nesis vēlamos rezultātus, ir ļoti būtiski šo problēmu neignorēt, lai kulšanas brīdī nenāktos vilties.

Visbiežāk neapmierinošs rudens miglojuma rezultāts saistīts ar laukā esošo nezāļu sugu spektram neatbilstoša herbicīda izvēli. Tomēr, kā tas bija pagājušajās sezonas rudenī, efektivitāti lielā mērā ietekmē ārējie klimatiskie apstākļi (ilgstošs sausums) miglošanas brīdī un pēc tam.

Ja pēc lauka apskates pavasarī konstatēts, ka vēlama situācijas korekcija, pastāv vairākas izvēles iespējas. Augu aizsardzības līdzekļu tirgū jau daudzus gadus ir pieejams visiem labi pazīstamais LontrelTM 72 SG, ar kura palīdzību iespējams sekmīgi ierobežot tādas nezāles kā vībotne, usne, rudzupuķe, kumelītes, mīkstpienes, vējgriķis u.c. Ar šo sezonu, tirgū pieejams arī Lontrel 600 SL šķīstoša koncentrāta veidā. Tomēr, ja jūsu sējumos sastopama arī baltā balanda un ķeraiņu madara, lietderīgi izvēlēties divdīgļlapju nezāles ierobežojošo sistēmas iedarbības herbicīdu GaleraTM. Abu šo herbicīdu pielietošanā augstākas efektivitātes nodrošināšanai vienmēr jāatceras pievienot virsmas aktīvo vielu.

Šīs sezonas jaunums ir selektīvs sistēmas iedarbības herbicīds īsmūža un dažu daudzgadīgo divdīgļlapju nezāļu ierobežošanai ziemas rapšu sējumos – KorvettoTM. Herbicīds sastāv no divām darbīgajām vielām: klopiralīda (pazīstams no herbicīda LontrelTM) un jaunās inovatīvās darbīgās vielas ArylexTM Active, par kuras priekšrocībām varējāt lasīt žurnāla Saimnieks LV marta numurā. No šobrīd tirgū pieejamiem herbicīdiem lietošanai ziemas rapšos pavasarī KorvettoTM ierobežo visplašāko nezāļu spektru. Turklāt tas izceļas arī ar augstu efektivitāti pret magonēm, gandrenēm, ārstniecības matuzāli un sārto panātri.

KorvettoTM lietošanas deva ir 1 l/ha. Sējumus pavasarī var sākt apsmidzināt jau uzreiz pēc veģetācijas atjaunošanās, sākot ar kultūrauga stublāja pagarināšanos līdz ziedpumpuru veidošanās sākumam (AS 30-50). Optimāli KorvettoTM lietot, kad temperatūras ir virs +10 °C. Dažas nezāļu sugas, kā magones, ķeraiņu madara, sārtā panātre un ārstniecības matuzāle, tiks sekmīgi ierobežotas arī zemākās temperatūrās, taču svarīgi izvērtēt arī pārējo nezāļu sugu klābūtni tīrumā. Svarīgi ņemt vērā, ka apstrādi ar KorvettoTM nedrīkst veikt, ja iespējamas nakts salnas. Tāpat jāraugās, lai kultūraugs neatrastos stresa apstākļos. Tādus var radīt daudzi faktori, to skaitā sals, sausums, pārmērīgs mitrums, minerālvielu trūkums, slimības un kaitēkļi.

Papildu ērtības lietotājam: KorvettoTM ir lietus noturīgs jau vienu stundu pēc izsmidzināšanas, darba šķidrumam nav jāpievieno virsmas aktīvā viela un pēc šī herbicīda lietošanas nav nekādu ierobežojumu pēckultūras izvēlē.

Par iespējām iegādāties inovatīvo herbicīdu KorvettoTM jautājiet saviem tirdzniecības pārstāvjiem! Neskaidrību gadījumā konsultējieties ar ražotāja pārstāvjiem. Neaizmirstiet pirms lietošanas rūpīgi izlasīt produkta marķējumu un informāciju par līdzekli, kā arī vienmēr lietojiet augu aizsardzības līdzekli atbilstoši drošības prasībām.

Lai ražīgi un no nezālēm tīri ziemas rapšu lauki!

 

 

 

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Jauna profesija – spēkratu mehāniķis
Jauna profesija – spēkratu mehāniķis

Šogad pirmo reizi Ogres tehnikums uzņems audzēkņus jaunā izglītības program...

Lašu stabilais pamats
Lašu stabilais pamats

ZS Laši saimnieks Artūrs Akmens iestājas par to, ka zemnieku spēks ir koope...

Trušus kopj ar mīlestību
Trušus kopj ar mīlestību

Aizputes novada Kalvenes pagastā jau trīs gadus savā uzņēmumā Trušu muiža v...

Nākotne pieder robotizētām fermām
Nākotne pieder robotizētām fermām

Mūsdienās govju fermas modernizāciju ir vērts veikt, ja tiek domāts par sla...