, .
cloudy 14.1℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Jauno uzņēmēju dienās Jūrmalā noskaidros gada labāko skolēnu mācību uzņēmumu

LETA , 01-06-2023
Jauno uzņēmēju dienās Jūrmalā noskaidros gada labāko skolēnu mācību uzņēmumu

Jūrmalā norisinājās "Jauno uzņēmēju dienas 2023", kuru laikā tika noskaidrots gada labākais skolēnu mācību uzņēmums (SMU), informēja "Junior Achievement Latvia" (JAL) vadītājs Jānis Krievāns.

Konkursa pirmajā dienā Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35 no plkst.15.30 līdz plkst.17.30 jauno uzņēmēju stendus klātienē bija iespēja apmeklēt ikvienam interesentam.

Konkursā noskaidroja gada labāko skolēnu mācību uzņēmumu, kas pārstāvēs Latviju Eiropā.

Kukaiņus atvairošs augļu trauks, bērnu gultiņa, kas reaģē uz temperatūras izmaiņām, un lietotne ar pasākumu kalendāru - tās ir tikai dažas no jauno uzņēmēju idejām, kas SMU konkursā šogad sacentīsies par Latvijas labākā jaunā uzņēmuma titulu un tiesībām pārstāvēt valsti jauniešu uzņēmumu konkursā Eiropā.

Kopumā šogad SMU programmā ir reģistrēti vairāk nekā 1500 SMU, no kuriem finālam izvirzīti labākie 20 SMU vidusskolu grupā un 10 pamatskolu grupā.

Šajā mācību gadā reģistrēts lielākais mācību uzņēmumu skaits programmas pastāvēšanas vēsturē, pauž Krievāns. Programmā arvien vairāk top arī inovatīvi produkti ar augstu pievienoto vērtību - par to īpašs paldies jāteic tehnoloģiju sektora mentoriem, kas skolēniem palīdz aizvest ideju līdz prototipēšanai un tālāk īstenošanai.

Pasākuma laikā tiks noskaidroti gada trīs labākie SMU starp pamatskolām un vidusskolām, kā arī pasniegta balva Gada jaunajam uzņēmējam - SMU programmas absolventam, kas turpina uzņēmējdarbību, un sumināts gada uzņēmējdarbības skolotājs. Tiks noteikts un apbalvots arī Latvijas labākais tehnoloģiju SMU - mācību uzņēmums, kas "Junior Achievement Latvia", "Printful" un RTU Rīgas Biznesa skolas programmas TechTrack ietvaros radījis dzīvotspējīgāko tehnoloģijās balstīto produktu.

SMU vērtēs pieredzējusi uzņēmēju, profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, "Swedbank", "Printful", "Dienas mediji", "Prudentia", "Rocketgrip", Jūrmalas dome, Patentu valde, Rīgas tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skola un Zinātnes un inovāciju centrs, Latvijas Universitāte, Biznesa augstskola "Turība" un Vidzemes augstskola.

Galveno balvu - tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas labāko mācību uzņēmumu finālā Turcijā - pasniegs pasākuma līdzorganizators Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Pasākums tiek īstenots LIAA projektā "Inovāciju motivācijas programma", ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība sadarbībā ar ilggadējo partneri "Swedbank".

SMU programma ir īpaši 4.-12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22% programmas absolventu ir jau iesaistījušies uzņēmējdarbībā.

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa - tos Latvijā pārstāv tikai JAL, kas ir "Junior Achievement Worldwide" programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

JAL ir Latvijas lielākā izglītības organizācija ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JAL ir viens no 37 "Junior Achievement Europe" un viens no 123 "Junior Achievement Worldwide"® tīkla biedriem kopš 1991.gada. "Junior Achievement Worldwide" par ieguldījumu izglītībā šogad nominēta arī Nobela Miera prēmijai.

Eiropas Komisija atzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Konkurss – #TasteTheOceanContest
Konkurss – #TasteTheOceanContest

#TasteTheOcean (tulkojumā no angļu valodas – “Izbaudi okeānu”) ir Eiropas S...

Balsojums par Eiropas Gada koku
Balsojums par Eiropas Gada koku

Aicinām piedalīties un atbalstīt Eiropas Gada koka balsojumu, Kaņepju ozolu...

AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā
Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā

Gaidot Scandagra Latvia 15 gadu jubileju, ikviens bērns un jaunietis vecumā...