, .
partlycloudy_night 20.5℃
Vārda dienu svin: Maksis, Maksims, Raivis, Raivo

Eiropas kultūras mantojuma dienās notiks bezmaksas ekskursijas Rundāles pils muzejā

Rundāles pils muzejs , 06-09-2023
Eiropas kultūras mantojuma dienās notiks bezmaksas ekskursijas Rundāles pils muzejā

Atzīmējot Eiropas kultūras mantojuma dienas, Rundāles pils muzejs 9. septembrī ielūdz uz bezmaksas ekskursijām trijās muzeja ekspozīcijās un izstādēs.

Plkst. 12.00 ikviens ir aicināts uz ekskursiju izstādē “Durvis uz vēsturi” pils pirmajā stāvā, kas vēsta par Rundāles pils muzeja darbinieku ekspedīcijām 20. gadsimta 60. – 80. gados.

Padomju laikā Rundāles pils muzejs bija viens no retajiem, kas uzdrošinājās glābt baznīcu iekārtas, priekšmetus un ēku arhitektūras detaļas, un viens no pirmajiem Latvijā, kas nodarbojās ar kultūrvēsturisku objektu padziļinātu izpēti. Izstādē “Durvis uz vēsturi” pils pirmajā stāvā atspoguļota daļa no muzeja darbinieku paveiktā kultūras mantojuma apzināšanā un saglabāšanā. Ekskursiju izstādē vadīs tās kuratore, muzeja Mākslas pētniecības nodaļas arhīviste Anita Bistere.

Savukārt pēcpusdienā, plkst. 13.30, Rundāles pils muzeja restauratore Baiba Leitlante apmeklētājus aicinās ieskatīties baznīcu mākslas ekspozīcijā Svētās Ģimenes kapelā, kas iekārtota kādreizējā pils staļļu ēkā.

 

Ekspozīcijā apskatāmi 17. un 18. gadsimta sākuma sakrālās mākslas darbi, starp kuriem centrālo vietu ieņem Zemītes baznīcas altāris – 17. gadsimta 2. ceturksnī darināts manierisma stila kokgriezumu šedevrs, kura restaurācijai veltīti vairāki gadi.

 

Visbeidzot plkst. 15.00 būs iespēja Rundāles pils muzeja Zinātniskās restaurācijas nodaļas vadītājas Ainas Balodes vadībā izstaigāt dekoratīvās mākslas ekspozīciju “No gotikas līdz jūgendstilam”, kas aizņem 15 telpas pils pirmajā stāvā. Tajā pārstāvēti visi vēsturiskie stili no 15. gadsimta līdz Pirmajam pasaules karam – to attīstības pamatlīnijas Rietumeiropā un izpausmes Latvijā. Īpaša uzmanība pievērsta tam, kā laika gaitā mainījies ornaments, priekšmetu forma, funkcija, dekors.

Lai palīdzētu plānot pasākuma norisi, lūgums uz ekskursijām pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu pr@rundale.net.

8. – 10. septembrī visā Latvijā norisināsies ikgadējās Eiropas kultūras mantojuma dienas. To laikā būs iespējams apmeklēt vairāk nekā 60 kultūras mantojuma vietu.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Konkurss – #TasteTheOceanContest
Konkurss – #TasteTheOceanContest

#TasteTheOcean (tulkojumā no angļu valodas – “Izbaudi okeānu”) ir Eiropas S...

Balsojums par Eiropas Gada koku
Balsojums par Eiropas Gada koku

Aicinām piedalīties un atbalstīt Eiropas Gada koka balsojumu, Kaņepju ozolu...

AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā
Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā

Gaidot Scandagra Latvia 15 gadu jubileju, ikviens bērns un jaunietis vecumā...