, .
partlycloudy_night 21.4℃
Vārda dienu svin: Maksis, Maksims, Raivis, Raivo

Biškopjiem jauna kārtība valsts un Eiropas Savienības atbalsta saņemšanai

Zemkopības ministrija , 18-04-2023
Biškopjiem jauna kārtība valsts un Eiropas Savienības atbalsta saņemšanai

Valdība otrdien, 18. aprīlī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kārtību par valsts un Eiropas Savienības atbalsta biškopībai piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību, nosakot biškopībai pieejamos atbalsta veidus un atbalsta administrēšanas kārtību atbilstoši Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskā plānā 2023.–2027. gadam paredzētajam.

Jaunie noteikumi nosaka atbilstības kritērijus atbalsta pretendentiem, kā arī nosaka nepieciešamos dokumentus, to iesniegšanas datumus Lauku atbalsta dienestā (LAD), kas noteikta par kompetento iestādi, un citus nosacījumus atbalsta piešķiršanai. Ir mainīts dokumentu, kas iesniedzami LAD, saraksts salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu, paredzot jaunus dokumentus, piemēram, atbalsta pretendenta deklarāciju un maksājuma pieprasījuma apliecinājumu u.c.

Tā kā ir mainīti informācijas un pārskatu iesniegšanas termiņi Eiropas Komisijai, noteikumi nosaka jaunus informācijas un pārskatu iesniegšanas datumus, tostarp paredzot informācijas apmaiņas kārtību starp ZM, LAD un atbalsta pretendentiem.

Atbalsta pretendentam, iepazīstoties ar nosacījumiem par atbalsta saņemšanu LAD tīmekļvietnē, vienlaikus būs redzama aizpildāmā dokumenta jeb veidlapas aktuālā versija, kā arī LAD nodrošinās veidlapu aktualizēšanu un pieejamību elektroniskajā vidē.

Spēkā stājies KLP stratēģiskais plāns 2023.–2027. gadam un sācies jaunais Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda (ELGF) un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstība (ELFLA) plānošanas periods. Jaunie noteikumi nodrošina ELGF finansējuma piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību biškopībā atbalsta pasākumu jeb intervenču īstenošanai 2023.–2027. gada periodā.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Konkurss – #TasteTheOceanContest
Konkurss – #TasteTheOceanContest

#TasteTheOcean (tulkojumā no angļu valodas – “Izbaudi okeānu”) ir Eiropas S...

Balsojums par Eiropas Gada koku
Balsojums par Eiropas Gada koku

Aicinām piedalīties un atbalstīt Eiropas Gada koka balsojumu, Kaņepju ozolu...

AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā
Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā

Gaidot Scandagra Latvia 15 gadu jubileju, ikviens bērns un jaunietis vecumā...