Saimnieks LV
, .
lightrain 12.6℃
Vārda dienu svin: Lita, Sibilla, Teika

Biostimulatora izmēģinājumi Latvijā un Eiropā

Lāsma LAPIŅA , 07-11-2024
Biostimulatora izmēģinājumi Latvijā un Eiropā

Saimnieks LV / 2024.gads (Novembris)

Lauksaimniecība ir viena no straujāk augošajām nozarēm tautsaimniecībā. Laika gaitā tajā parādījušās jaunas iespējas – gan robotizēta nezāļu ierobežošana, gan laukus smidzināšana un sēja ar dronu palīdzību. Uz vietas nestāv arī mēslošanas līdzekļu kompānijas, radot inovatīvus un līdz šim neredzētus mēslošanas līdzekļus.

Klimatisko apstākļu ietekmē arvien biežāk dzirdam par biostimulatoriem un antistresantiem. Arī šie termini Latvijas lauksaimnieku vidū vairs nav nekas jauns. Ar šo sezonu Latvijas biostimulatoru klāstam ir pievienojies īpaši efektīvs biostimulators Biimore. Par pašu produktu sezonas laikā ir sagatavoti divi raksti aprīļa un septembra numuros. Šajā rakstā dalīsimies ar 2024. gadā veiktajiem izmēģinājumiem un to rezultātiem.

Biimore ir bagāts ar primārajiem un sekundārajiem baktērijas Corynebacterium glutamicum metabolisma savienojumiem, bet nesatur dzīvus mikroorganismus vai baktērijas. Augstās izšķirtspējas šķidruma hromatogrāfiskā analīze uzrāda vairāk nekā 200 dažādus savienojumus – aminoskābes, vitamīnus, antioksidantus, vairākus labi izpētītus augšanu stimulējošus savienojumus, bet kopā šie 200 savienojumi veido unikālu Biimore efektu. Iemesls, kādēļ Biimore tiek saukts par īpaši efektīvu biostimulatoru, slēpjas tā lietošanas devās. Minimālā smidzinājuma deva ir 50 ml/ha. Laukaugos (graudaugos, rapšos, tauriņziežos), sakņaugos un ogulājos rekomendētās devas ir 50–100 ml/ha vienā smidzināšanas reizē. Augļu kokos deva ir jāpalielina līdz 100–200 ml/ha. Zemās lietošanas devas ļauj Biimore lietot dažādos tvertnes maisījumos, nemazinot citu produktu efektivitāti. Mazo devu lielais ieguvums ir zemākas transportēšanas izmaksas un samazināta iepakojuma izlietošana.

Sezonas laikā veikti vairāki simti dažādu izmēģinājumu gan ražošanas laukos, gan pētniecības centros visā Eiropā. Latvijā veikti vairāki izmēģinājumi kartupeļos. Dienvidkurzemē, saimniecībā, kas nodarbojas ar kartupeļu audzēšanu, tika iekārtots...

 

 

Pilnu rakstu lasiet novembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kā droši ieguldīt Baltijas valstu uzņēmumu obligācijās
Kā droši ieguldīt Baltijas valstu uzņēmumu obligācijās

Kas ir finansiālā drošība? Manuprāt, tā ir sajūta, kad mana turība nav vien...

VMS™ Batch Milking robotizētā slaukšanas zāle
VMS™ Batch Milking robotizētā slaukšanas zāle

Piensaimniecības, kur izmanto robotizētas slaukšanas iekārtas, pārliecināju...

Putnkopība Latvijā: nozare ar tradīcijām un izaicinājumiem
Putnkopība Latvijā: nozare ar tradīcijām un izaicinājumiem

„Patlaban putnkopība ir viena no efektīvākajām un spēcīgākajām lauksaimniec...

Laikapstākļi un skābbarības sagatavošana
Laikapstākļi un skābbarības sagatavošana

Skābbarības kvalitāte nesākas skābbarības bedrē, tā iegūst potenciālās apri...