, .
cloudy 6.5℃
Vārda dienu svin: Alīna, Sandris, Rūsiņš

Biežāk pieļautās kļūdas, sagatavojot un noformējot sabiedrību gada pārskatus

Katrīna LINARTE , 28-04-2023
Biežāk pieļautās kļūdas, sagatavojot un noformējot sabiedrību gada pārskatus

Tā kā gada pārskata sagatavošana, parakstīšana un iesniegšana norit pilnā sparā, ir beidzamais laiks apkopot visbiežāk sastopamās kļūdas gada pārskata noformēšanā.

Sagatavojot gada pārskatu individuālajiem uzņēmumiem, zemnieku un zvejnieku saimniecībām, pārsniedzot 300 000 EUR apgrozījuma slieksni, tam jāatbilst Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumam (GPKGPL) un ar šo likumu saistītajiem Ministru kabineta (MK) noteikumiem. Minētie subjekti var sagatavot gada pārskatu atbilstoši GPKGPL arī brīvprātīgi, nesasniedzot norādīto slieksni. Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) sabiedrības sagatavotā finanšu pārskata vai konsolidētā finanšu pārskata (ja tāds ir) elektroniskā noraksta formu iesniedz atbilstoši MK noteikumiem Nr. 399 Noteikumi par sabiedrību sagatavoto finanšu pārskatu vai konsolidēto finanšu pārskatu elektroniskā noraksta formu.

Attiecībā uz gada pārskatu iesniegšanas termiņiem, jānorāda, ka ir pieņemti grozījumi GPKGPL, gada pārskatu iesniegšanas termiņu mazajām un mikrosabiedrībām pagarina par 1 mēnesi (no 4 uz 5 mēnešiem pēc pārskata gada beigām).Šo atvieglojumu varēs piemērot jau 2022. gada pārskatam.

Gada pārskata sastāvdaļas
1. Informācija par sabiedrību

Sadaļā Informācija par sabiedrību bieži pie sabiedrības darbības veidiem norāda tikai NACE kodus, kas nebūtu korekti, jo ne visi pārzina šos kodus. Tādēļ ir lietderīgi darbības veidus definēt pilnīgi, lai tiktu sniegta precīza informācija. Tāpat jābūt uzmanīgiem ar sensitīviem datiem, proti, norādot valdi vai zvērināta revidenta datus, nenorāda personas kodu u.c. sensitīvu informāciju. Ja sabiedrībai ir struktūrvienības, filiāles vai pārstāvniecības, jāatceras norādīt arī tās...

 

 

Pilnu rakstu lasiet aprīļa SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle

Piena lopkopībā diezgan bieži sastopamies ar apzīmējumu kombinētās šķirnes....

Domāt, mainīties un pastāvēt
Domāt, mainīties un pastāvēt

Lauksaimniecības nozaru un zemnieku saimniecību attīstībā bieži varam pārli...

SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos
SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos

Latvijas piensaimniecību pēdējo divdesmit, trīsdesmit gadu laikā skārušas ...

Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai
Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai

Ar katru gadu elektroenerģija kļūst aizvien būtiskāks resurss jebkurā saimn...