, .
partlycloudy_day 13.9℃
Vārda dienu svin: Modra, Francis, Dmitrijs

Bērnudārzi aktīvi piesakās LVM ekoprogrammai "Cūkmena detektīvi"

Latvijas valsts meži , 01-09-2023
Bērnudārzi aktīvi piesakās LVM ekoprogrammai "Cūkmena detektīvi"

Jau 16. gadu Cūkmens ir apņēmības pilns turpināt izglītot bērnus par tīru mežu nozīmi. Tāpēc arī AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar Cūkmenu izsludina pieteikšanos jaunā mācību gada bērnudārzu ekoprogrammai "Cūkmena detektīvi". Šogad bērni varēs iepazīt ne vien pašu tīro mežu aizstāvi, bet arī viņu jauno draugu – Zaķi Bērziņu!

"Cūkmena detektīvi" ir LVM ekoprogramma pirmsskolām – 5 līdz 7 gadus jauniem bērniem. Jau kopš 2005. gada programma ir veidota sadarbībā ar LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) ar mērķi rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā. Bērni kopā ar pedagogu programmas ietvaros soli pa solim atklāj dažādus meža noslēpumus, kļūstot par īstiem Cūkmena detektīviem! 

zakis 1920x1080

Pirmie 100 dārziņi, kas līdz 21. septembrim būs pieteikušies ekoprogrammai “Cūkmena detektīvi”, jau oktobrī saņems papildu mācību materiālus! Pieteikšanās anketa un visa nepieciešamā informācija atrodama sadaļā "Cūkmena detektīvi".

Lai kļūtu par īstu detektīvu un Cūkmena sabiedroto, arī 2023./2024. mācību gadā ekoprogrammas ietvaros bērni apgūs četras galvenās tēmas: "Meža netīrie noslēpumi", "Cūkmenam pa pēdām", "Mežs rotaļlietu kastē" un "Audzēsim skābekli!". Bērnudārzu grupas, kas programmā darbosies jau otro gadu, varēs dažādos gadalaikos doties piedzīvojumos dabā. Visaktīvākos bērnudārzus mācību gada nogalē apciemos Latvijas tīru mežu draugs – Cūkmens. Vairāk par Cūkmena apmeklējumu bērnudārzos var uzzināt programmas nolikumā.

cukmens_copy.png

Programmu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds projekta “Nemēslo mežā” ietvaros. Projektā šogad paredzētas dažādas aktivitātes: ekoprogrammas “Cūkmena detektīvi” norises organizēšana, meža izglītības mācību spēles "Kokmīļu ABCD" izgatavošana, Cūkmena – projekta galvenā tēla – vizītes skolās, bērnudārzos un bērnu nometnēs, publiskos pasākumos. Tāpat jau paveikti vairāki projekta darba uzdevumi: uzskates līdzekļa bērniem un jauniešiem, "Cūkmena bufi" izgatavošana ar izglītojošu apdruku, izglītojošas spēles organizēšana bērnu un jauniešu auditorijai sarunu festivālā “Lampa” par meža vides piesārņojuma problemātiku, kā arī tālākizglītības kursu organizēšana meža vides izglītībā vairāk nekā 40 pedagogiem, īstenojot IZM akreditētu kursu programmu.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
TSI Zinātnieku nakts 2023: esi soli tuvāk nākotnei!
TSI Zinātnieku nakts 2023: esi soli tuvāk nākotnei!

TSI aicina ikvienu interesentu uz aizraujošu Zinātnieku nakti – ikgadēju pa...

“Kooperatīvu sociālā vērtība – svaigs skats uz kooperatīvu devumu".
“Kooperatīvu sociālā vērtība – svaigs skats uz kooperatīvu devumu".

Kas slēpjas aiz vārdiem - "jauna paradigma uzņēmumu sociālās vērtības notei...

Līdz 28. septembrim var pieteikt savu biznesa ideju SEB grantu programmā (ie)dvesma
Līdz 28. septembrim var pieteikt savu biznesa ideju SEB grantu programmā (ie)dvesma

Vēl līdz 28. septembrim gan strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa...

Lauksaimniecības augstākās izglītības absolventu salidojums – 20. oktobrī
Lauksaimniecības augstākās izglītības absolventu salidojums – 20. oktobrī

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitate (agrāk Latvijas Lauksaimnie...