Ar savvaļas bitēm..
Vēl trakāk...
Nu jau vairākus gadus Latvijā notiek sistemātiski medus un savvaļas bišu pētījumi dažādās ekosistēmās. Pastāstīt par šo projektu aicinājām augu aizsardzības zinātniskā institūta Agrihorts vadošo pētnieku, LLU Lauksaimniecības fakultātes docentu Jāni Gaili.
– Kā sākās bišu pētniecības projekts?
– Bišu pētniekus no Beļģijas interesēja pasaules mēroga pētījumi par bitēm ābeļdārzos, viņi bija izstrādājuši metodiku un aicināja piedalīties arī Latviju. Tas bija 2019. gadā. Viņi šo pētījumu materiāli atbalstīja, mums atsūtot lamatiņas, inventāru un lietošanas metodiku.
Pēc tam notika sarunas ar Zemkopības ministriju par pārējo finansējumu, argumentējot, ka šis būtu Latvijai izdevīgs brīdis uzsākt regulārus bišu monitoringa pētījumus, ņemot vērā, ka visā pasaulē valda satraukums par to, ka izzūd ne tikai medus bites, bet arī savvaļas apputeksnētāji. Iespējams, cilvēka dažādu saimniecisko aktivitāšu rezultātā. Latvijā mums sistemātiski bišu pētījumi no 21. gadsimta sākuma nebija veikti. Vispasaules tendences bija diezgan satraucošas, bet Latvijā nekas nenotika. Uzsākot 2019. gadā sadarbību ar beļģiem, esam iekustinājuši savvaļas bišu pētniecību...
Pilnu interviju lasiet pavasara Dārzs un Drava numurā!
Beihmaņu ģimene – Inita un Vilnis savu laimes saliņu ar skaistu dārzu iekā...
#TeIrNauda lauku attīstībai Atspēriens ceļā uz savu sapni – LEADER Arī šo...
Jelgavas novada Elejas pagasta Atvasarās Sanita Indrika ar ģimenes atbalstu...
KAS IETEKMĒ DABAS DAUDZVEIDĪBU Iedomāsimies...