, .
cloudy -0.3℃
Vārda dienu svin: Krišs, Ksenija, Eglons, Egle

Kulturālo kartupeļu lauks Kuldīgā

Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI) , 27-05-2021

Talcinieks no Salaspils Uldis Siliņš stāsta: “Tā ir brīnišķīga ideja, simbols praktiskajam ēdamajam ar to garīgo pusi, teiksim, aug uz augšu, tie ziediņi dod, visi tie simboli saiet kopā.”

Ik gadu laukā tiek radīts cits raksts un ideja. Šai reizē simboliskās galda segas tautiskais motīvs ieausts strīpās. Tās veidos ne tikai dažādu krāsu kartupeļu ziedi, bet pirmo reizi arī kartupeļu vagas mīsies ar āboliņa slejām.

Velga Vītola, Imanta Ziedoņa muzeja krājuma glabātāja, saka: “Imantam Ziedonim ir ļoti skaists stāsts no bērnības par to, ka, 8 gadu vecumā dodoties ar mammu uz reņģu tirgu, āboliņa laukā zum bites. Tā ir reizēm, kad saticies ar dievu, tā dievišķība ir vajadzīga kā nekad, tas ir vēl viens slānis mūsu stāstam. ”

Ikvienam, kurš atnāks uz kartupeļu lauku, būs iespēja tikties arī ar bitēm. Lauka centrā izveidots bišu namiņš, kurā saimnieko divas dravnieka Uģa Mālnieka bišu saimes. Viņš atzīst, ka ir Imanta Ziedoņa daiļrades cienītājs un līdzīgi domājošs, tāpēc uzrunājusi fonda Viegli ideja par bitēm āboliņa laukā.

Šo gadu laikā pamazām klajais lauks pie Ventas pārvērties par kultūrvietu. Līdzās pērn te izvietotajai mākslas instalācijai, piknika vietai “Vēl daudz lielāks galds virs mana galda” šopavasar izvietotas izstādes “Kur zeme tā” ekspozīcijas fragmenti.

Stāsts par darītājiem turpināsies arī trijās interaktīvās augtuvēs, kas atradīsies lauka malā un iepazīstinās ar Ēvalda Valtera, Aleksandra Čaka un Zentas Mauriņas veikumu. Kartupeļu laukā ir iespēja klausīties ne tikai bišu zumēšanā, bet arī Imanta Ziedoņa balsī un Kartupeļu lauka radio. Un to klausās arī kartupeļi.

Autors: ReTV

 

 

Iesakām noskatīties Skatīt vairāk
Dojus Latvija servisa komanda
Dojus Latvija servisa komanda

​​​​​​​SIA ""DOJUS Latvija" tehnikas apkalpošanas serviss - vienīgais, augs...

ZS Jaunkalni
ZS Jaunkalni

Pie Zonenbergu ģimenes - Gata, Viktorijas, Ievas, Jāņa un Gunāra Laidu paga...

Mediķi Latgalē īsi pirms svētkiem saņem vietējo zemnieku dāvanas
Mediķi Latgalē īsi pirms svētkiem saņem vietējo zemnieku dāvanas

Zemnieku saimniecība Kotiņi kopā ar uzņēmumu JVK Projekti SIA sarūpēja pate...

SIA Dunduru pļavas
SIA Dunduru pļavas

Lieliem soļiem pavisam tuvu jau pienākuši Ziemassvētki, tāpēc, lai radītu s...