, .
cloudy 6.7℃
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

ZS "Dārznieki" – iesāktais tiks turpināts

Ruta Keiša , 08-02-2024
ZS "Dārznieki" – iesāktais tiks turpināts

Saimnieks LV / 2024.gads (Februāris)

Ģimenes saimniecība ZS Dārznieki Aizkraukles novadā nodarbojas ar piena un gaļas lopkopību. Saimnieciskā darbība uzsākta 1994. gadā. Ilga un Raimonds Bērtulsoni, vēloties lietderīgi ieguldīt pajas un nodarboties ar piena lopkopību, gadu iepriekš bija no kopsaimniecības iegādājušies govju fermu. Raimonds tolaik bijis kopsaimniecības tehniskās apkopes meistars, bet Ilga, Barselonas olimpisko spēļu dalībniece, beidzot sportistes karjeru, sevi atradusi ģimenes un lauku dzīves vērtībās.

Bērtulsonu dēlam Armandam, kurš uzņēmies saimniekošanu, ir trīsdesmit gadu, tikpat, cik vecāku dibinātajai saimniecībai, – uzaudzis reizē ar to; ir vienīgais bērns ģimenē. Kopā ar sievu Jutu audzina meitu Emmu, kura mācās bērnudārzā. Armands atzīst, ka no vecāku puses tā ir liela uzticēšanās, jo ne visi jaunie saimnieki turpina vecāku iesākto. Gadās, izvēlas ko pilnīgi citu, bet iepriekšējo paaudžu iesākto nav kas turpina... Naudas izteiksmē vecāku ieguldīto nav iespējams sarēķināt, spriež Armands. Naudas izteiksmē patieso vērtību nav iespējams sarēķināt, spriež Armands. Lai gan viņš ir pieredzējis jaunais lauksaimnieks, vecāku padoms, pieredze un praktiskais atbalsts aizvien ir vajadzīgs un pieejams. Armands absolvējis Priekuļu tehnikumu un ir diplomēts lauku īpašuma apsaimniekotājs. Ar smaidu viņš atceras, ka četru mācību gadu laikā skolai katru gadu mainījies nosaukums, līdz tā nodēvēta par Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu.

Atvērti pieredzes apmaiņai un attīstības iespējām
Savas pastāvēšanas laikā Dārznieki pārdzīvojuši visas Latvijas lauksaimniecības dienas un nedienas, bet Bērtulsoni aizvien raduši spēku attīstīties, mācīties, krāt zināšanas un pieredzi. Izturēt un pastāvēt palīdzējusi drošības sajūta, ka iesākto būs, kas turpina. Saimniecība aktīvi piedalās LLKC Ogres biroja organizētajos Fermu dienu izmēģinājumos un uzņēmusi pie sevis semināra dalībniekus no visas Latvijas. Pagājušajā vasarā Dārzniekos viesojās 50 IFCN Dairy, Starptautiskā piena pētniecības tīkla (International Farm Comparison Network), Rīgas Piena konferences dalībnieki no visas pasaules, kuri iepazinās ar saimniecības ikdienu, problēmām un Bērtulsonu...

 

 

Pilnu rakstu lasiet februāra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kā izvēlēties ganāmpulkam piemērotāko indeksu
Kā izvēlēties ganāmpulkam piemērotāko indeksu

Piena lopkopība ir dinamiska nozare, kas bieži saskaras ar dažādiem izaicin...

Acidoze slaucamajām govīm un TMR kvalitāte
Acidoze slaucamajām govīm un TMR kvalitāte

Govs gremošanas sistēma dabiski ir piemērota kokšķiedru saturošu barības lī...

AS Dimedium Latvija uzsāk ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija uzsāk ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

Tērauda arkveida konstrukciju angāri ar PVC materiāla pārklājumu
Tērauda arkveida konstrukciju angāri ar PVC materiāla pārklājumu

Latvijā pēdējos gados arvien populārāki kļūst metāla angāri ar PVC pārklāju...