, .
rain 9.2℃
Vārda dienu svin: Egils, Egīls, Nauris

Ziemas vakaros Rundāles pils aicina uz lustru gaismu un mūzikas saspēli

Rundāles pils muzejs , 16-12-2022
Ziemas vakaros Rundāles pils aicina uz  lustru gaismu un mūzikas saspēli

No 17. decembra līdz 8. janvārim Rundāles pils muzejs būs atvērts arī vakara stundās, un krāšņās zāles un apartamentus varēs aplūkot īpašā izgaismojumā un meditatīvas mūzikas pavadījumā, kas ziemā atgādinās par tuvojošos pavasari.

Pasākuma idejas autors ir režisors Kārlis Anitens, kurš sadarbībā ar gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu radījis uzvedumu “Lai šoziem pavasaris tuvu”, kas notiks divās kultūrvietās, kuras atrodas viena otrai kaimiņos – Rundāles pils muzejā un nesen atjaunotajā Mežotnes baznīcā.

“Ko es šoziem gribu? Es gribu, lai šoziem pavasaris tuvu! Man patīk ziema, bet es vēlos, lai šajā cilvēcei sarežģītajā ziemā būtu emocionāla sajūta, ka pavasaris ir tuvumā. Es gribu ticēt, ka cilvēces pavasaris ir tepat aiz kalna – lai pārtrauktu stindzinošās kara šausmas; lai atlaistu trakās krīžu važas; lai iedotu gaismu, kur virzīties tālāk. Ir būtiski nostiprināt šo ticību emocionālam cilvēces pavasarim,” par ieceri stāsta režisors.

Kultūrtelpā “Mežotnes baznīca” vakaros ik pēc pusstundas konkrētos laikos notiks gaismas, skaņu un atbalsu izrāde, savukārt Rundāles pils muzejā apmeklētāji tiek aicināti uz brīvu pastaigu pa pils zālēm, aplūkojot greznās lustras, kuras tikai retais ir redzējis iedegtas. Lustru gaisma, ēnu spēles uz grezno telpu rotājumiem, meditatīva mūzika, kurā klasiskās Ziemassvētku melodijas savijas ar citiem skaņdarbiem un pavasara skaņām, ļaus atskārst, ka pavasaris ir tepat blakus. Iespējams brīvi izvēlēties, kuru no vietām – baznīcu vai pili – apmeklēt vispirms.

Vienotu biļeti uz abām norises vietām var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs vai bilesuparadize.lv. Uz biļetes norādīts seansa sākuma laiks kultūrtelpā “Mežotnes baznīca”, un tā pati biļete būs derīga ieejai pasākumam Rundāles pilī konkrētajā dienā starp plkst. 16.30 un 20.30, izņemot 22., 24., 31. decembri un 1. janvāri. Rundāles pils muzejā pasākuma laikā darbosies kafejnīca.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Ideju maratonā uzvar ošlapu kļavas ierobežošana
Ideju maratonā uzvar ošlapu kļavas ierobežošana

Ar ideju par ošlapu kļavas ierobežošanu, radot nelabvēlīgus augšanas apstāk...

Tehnoloģijas un resursu efektivitāte lauksaimniecības biznesā – izstāde PAVASARIS 2024
Tehnoloģijas un resursu efektivitāte lauksaimniecības biznesā – izstāde PAVASARIS 2024

No 4.-6. aprīlim norisināsies 32. lauksaimniecības biznesa izstādē PAVASARI...

Viedā trešdiena, 14. februāris
Viedā trešdiena, 14. februāris

14. februāri, plkst. 15.00, Zoom platformā...

Apbalvoti Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureāti
Apbalvoti Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureāti

7. decembrī, svinīgajā ceremonijā, klātesot Valsts prezidentam, Latvijas B...