, .
lightrain 14.5℃
Vārda dienu svin: Nora, Lenora, Ija

Zīdītājgovju pirmās atnešanās vecuma ietekme uz teļu augšanu, attīstību

LLKC , 31-03-2023
Zīdītājgovju pirmās atnešanās vecuma ietekme uz teļu augšanu, attīstību

Programma: Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākums “Atbalsts demonstrējumu pasākumiem un informācijas pasākumiem”.

Iepirkuma identifikācijas Nr. ZM/2022/19ELFLA.

Tēma: Zīdītājgovju pirmās atnešanās vecuma ietekme uz to produktivitāti un teļu augšanu, attīstību(LAD līguma Nr. 10.2.1-2.36/23/P14).

Mērķis: Salīdzināt un nodemonstrēt dažādu šķirņu zīdītājgovju pirmās atnešanās vecuma mainības ietekmi uz to atražošanas pazīmēm un teļu augšanu, attīstību.

Projekta Nr. 23-00-A00102-0000010.

Projekta īstenošanas laiks: 2023.-2025. gads.

Projekta īstenotājs: SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”.

Partneri: SIA “Lāses AM” SIA; LBTU (Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju  universitāte); Biedrība “Gaļas liellopu audzētāju biedrība”.

Projektā plānotās aktivitātes un rezultāti: Ierīkojot demonstrējumu gaļas liellopu saimniecībā SIA “Lāses AM”, veidojot divas Šarolē (SA) un Aberdinanguss (AB) šķirnes zīdītājgovju grupas ar dažādu 1. atnešanās vecumu, noteikt abos atkārtojumos dzimušo teļu dzīvmasu un kontrolēt teļu augšanu un attīstību līdz 200 dienu un 365 dienu vecumam. Skaidrot, vai zīdītājgovju 1. atnešanās vecums  ietekmē to atražošanas rādītājus (starpatnešanās periodu (SAP) no 1. uz 2. laktāciju, auglību, % un atnešanās vieglumu.

Veikt rupjās barības sastāva analīzi un barības devu sastādīšanu zīdītājgovīm. Noslēgumā noteikt demonstrējuma ekonomisko novērtējumu, īpaši izvērtējot zīdītājgovju 1. atnešanās vecuma ietekmi uz teļu augšanu un zīdītājgovju atražošanas pazīmēm.

Tiks nodrošināta publicitāte demonstrējumam, organizēta lauka diena reizi gadā, demonstrējuma noslēguma seminārā tiks sniegta informācijas par iegūtajiem rezultātiem. Rezultāti tiks publicēti LLKC mājaslapā.

Demonstrējuma ierīkošanas vietas: SIA “Lāses AM” dzīvnieku novietne “Kolumbi”, Kuldīgas novads. 

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Stiprinās lauksaimniecības inovācijas un nodrošinās praktiski izmantojamus risinājumus
Stiprinās lauksaimniecības inovācijas un nodrošinās praktiski izmantojamus risinājumus

9. jūnijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas grozījumus Ministru ka...

LATRAPS digitālais loģistikas risinājums Strops  turpmāk pieejams ikvienam kravu īpašniekam
LATRAPS digitālais loģistikas risinājums Strops turpmāk pieejams ikvienam kravu īpašniekam

LATRAPS izstrādātais digitālais loģistikas risinājums Strops no šodienas pi...

Pilnveidos sēklu apriti un mazinās administratīvo slogu eļļas un šķiedraugu sēklaudzētājiem
Pilnveidos sēklu apriti un mazinās administratīvo slogu eļļas un šķiedraugu sēklaudzētājiem

26. maijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus...