, .
clearsky_day 21.6℃
Vārda dienu svin: Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns

"Zemnieku saeima": Laika apstākļi ziemājiem līdz šim bijuši labvēlīgi

LETA , 26-03-2021
"Zemnieku saeima": Laika apstākļi ziemājiem līdz šim bijuši labvēlīgi

Laika apstākļi ziemājiem līdz šim bijuši labvēlīgi, atzina biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Viņš stāstīja, lai arī laika apstākļi ziemājiem līdz šim bijuši labvēlīgi, bažas sagādā kailsals, kas Latvijā daudzviet skāris ziemas sējumus.

Tāpat Lazdiņš norādīja, ka sagaidāmi gājputnu postījumi sējumiem, bet to apmērus vēl nevar prognozēt. "Ja pavasaris iestāsies agri, gājputni Latvijā uzturēsies īsāku laiku. Ja pavasaris iestāsies vēlāk, ir iespējama situācija, ka gājputni uzkavēsies," viņš minēja, piebilstot, ka gājputnu nodarītie postījumi kailsala novājinātiem ziemājiem varētu būt neatgriezeniski.

Biedrības valdes priekšsēdētājs arī sacīja, ka Latvijā ik gadu palielinās sējumu platības, kas tiek pieteiktas platību maksājumiem, turklāt kopumā vērojama tendence augt ziemāju platību īpatsvaram.

"Lauksaimnieki cenšas vairāk sēt tās kultūras, kas ir ienesīgākas - ziemas rapsis un ziemas kvieši, bet jāņem vērā, ka ne visās platībās ziemājus ir iespējams audzēt," teica Lazdiņš, piebilstot, ka ziemāju sējai daudzviet Latvijā ir nepiemēroti apstākļi, tostarp augsne ir pārmitra vai vienkārši nav piemērota šiem kultūraugiem, tādēļ šajās platībās tiek sēti vasarāji - kvieši, mieži, rapsis vai citi kultūraugi.

"Zemnieku saeimas" valdes priekšsēdētājs, komentējot pavasara darbu sākumu, pauda, ka patlaban ir grūti prognozēt vasarāju sēju, jo 23.martā Latgalē vēl bija -10 grādu sals un zemi sedza sniega sega. Tajā pašā laikā dažviet Zemgalē un Kurzemē notiek ziemāju mēslošanas darbi.

Vaicāts par šā gada izaicinājumiem lauksaimniecībā, tostarp darbaspēka ievešanu no trešajām valstīm, Lazdiņš minēja, ja situācija ar Covid-19 neuzlabosies, arī šogad nebūs iespējams ievest darbiniekus no trešajām valstīm, lai rudenī veiksmīgi novāktu Latvijā izaudzētos dārzeņus un ogas.

"Strādāsim uz to, lai valdība šogad nāk pretī lauksaimniekiem un atrisina jautājumu par sezonas darbinieku loka paplašināšanu augkopības un lopkopības sektorā. Tas būtu svarīgi ne tikai lauksaimniekiem, bet arī tiem cilvēkiem, kuri ir palikuši bez darba," uzsvēra biedrības valdes priekšsēdētājs.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Karstā laika ietekmē graudu raža samazinājusies par 15-20%
Karstā laika ietekmē graudu raža samazinājusies par 15-20%

Zemnieku vidū ir satraukums, jo karstā laika ietekmē graudu raža samazināju...

Rīgas Centrāltirgu ir jāveido par pievilcīgu vietu lauksaimniekiem un pircējiem
Rīgas Centrāltirgu ir jāveido par pievilcīgu vietu lauksaimniekiem un pircējiem

20. jūlijā Zemnieku saeimas (ZSA) pārstāvji piedalījās Rīgas domes vicemēra...

Kā karstums var ietekmēt potenciālo ražu dārzos
Kā karstums var ietekmēt potenciālo ražu dārzos

Laiks ieskatīties atkal dārzos, lai izdarītu pirmos spriedumus par to, kādu...

Salmonelozes klātbūtni PVD šogad mājputnu gaļā konstatējis 16 reizes
Salmonelozes klātbūtni PVD šogad mājputnu gaļā konstatējis 16 reizes

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) "Salmonella app" jeb salmonelozes k...