, .
partlycloudy_night 5.4℃
Vārda dienu svin: Elīna, Drosma, Drosmis

Zemnieki spēs iesēt ziemājus un bez bažām sagaidīt nākamo sezonu

LETA , 08-09-2021
Zemnieki spēs iesēt ziemājus un bez bažām sagaidīt nākamo sezonu

Karstās vasaras dēļ par 20% sarukusi graudu ražība, bet zemnieki spēs iesēt ziemājus un bez bažām sagaidīt nākamo sezonu, aģentūrai LETA sacīja Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības "Latraps" valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža.

Pēc viņa teiktā, ja vēl pavasarī un vasaras sākumā zemnieki ļoti priecājās, ka ir gandrīz ideāli laika apstākļi rekordlielām ražām, tad jau vēlāk situācija dramatiski mainījās. "Es savā agronoma pieredzē tik skaistus kviešus nebiju redzējis. Tie sita pušu gandrīz vācu laukus. Bija skaists un milzīgs potenciāls," sacīja Ruža.

Kā norādīja "Latraps" valdes priekšsēdētājs, tik liels karstums bez nokrišņiem Latvijā nekad nav bijis, turklāt kviešiem temperatūras virs 22 vai 23 grādiem nav labvēlīgas augšanai.

"Kvieši sāk nīkuļot un kalst. Liela daļa saimnieku pabeidza ražas novākšanu jau jūlija beigās, lai gan plānojām augusta sākumā sākt ražas novākšanu. Divas nedēļas ražas veidošanās tika atņemta. Puse no tā, ko sākumā mums dieviņš pasolīja, no tā tika paņemts atpakaļ - nokalta," norādīja Ruža.

Tomēr, kā piebilda kooperatīva priekšsēdētājs, kopumā raža nav slikta. Lai arī iekūlums ir par 20% mazāks nekā vidēji un ir problēmas ar ražas kvalitāti, graudu cenas tuvojas rekordam.

"Esam tuvu tam līmenim, lai būtu dažādas kādas neveselīgas kustības, jo cilvēki grib ēst, bet viņi vairs nevar nopirkt graudus," sacīja Ruža, piebilstot, ka pašlaik nereti galvenie importētājtirgi vairs nav spējīgi graudus iegādāties.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Vietējo kartupeļu līdz pavasarim var nepietikt
Vietējo kartupeļu līdz pavasarim var nepietikt

Sausuma dēļ šovasar kartupeļi auguši slikti, līdz ar to šī mūsu ēdienkartē ...

Aizvadīta kartupeļu lauka diena Līgatnē
Aizvadīta kartupeļu lauka diena Līgatnē

Lauka diena notika septembra beigās LLKC un biedrības “Kartupeļu  audzētāju...

Ilgi gaidītā izstāde Anuga pulcē kuplu skaitu Latvijas pārtikas uzņēmumu
Ilgi gaidītā izstāde Anuga pulcē kuplu skaitu Latvijas pārtikas uzņēmumu

Jau rīt, 9.oktobrī pārtikas uzņēmēji un viņu klienti varēs tikties ilgi gai...