, .
clearsky_day 12℃
Vārda dienu svin: Maija, Paija

Zemkopības ministrs piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru neformālajā videokonferencē

LETA , 16-11-2020
Zemkopības ministrs piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru neformālajā videokonferencē

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) šodien piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru neformālajā videokonferencē, kurā Eiropas Komisija (EK) ar dalībvalstīm apspriedīs situāciju lauksaimniecības tirgū, kas saasinājusies kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Kā pauda Gerhards, saistībā ar Covid-19 izplatības palielināšanos EK pēc nepieciešamības ir jāīsteno atbalsta pasākumi lauksaimniecības un pārtikas preču ražotājiem.

Viņš norādīja, ka vasarā lauksaimniecības un pārtikas produktu tirgū bijusi novērojama stabilizēšanās, taču situācija ir krasi mainījusies, vīrusam gan Latvijā, gan citviet pasaulē izplatoties arvien straujāk.

"Tas kavē tālākus tirgus uzlabojumus, turklāt ir liela neskaidrība un bažas par turpmāku situācijas attīstību saistībā ar pandēmiju un tās ietekmi uz lauksaimniecības un pārtikas nozari. Jāuzsver, ka pietiekams pārtikas pašnodrošinājums iedzīvotājiem, kā arī attīstīta lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozare ir vitāli svarīgs katras valsts pastāvēšanas pamatelements," teica ministrs.

ZM atzīmēja, ka Latvijas lauksaimniecības un pārtikas produktu nozares un tirgi kopš 2020.gada marta spēcīgi izjūt Covid-19 negatīvo ietekmi. Būtiski ir sarucis pieprasījums gan vietējā tirgū, gan eksporta tirgos, palielinoties produkcijas uzkrājumiem un glabāšanas izmaksām un samazinoties ieņēmumiem, kā arī pieaugot transporta izmaksām un attālumiem.

Ja 2020.gada pirmajā pusgadā Latvijas lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produktu eksports salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu palielinājās par 4%, tad otrajā ceturksnī, kad pasauli jau bija pārņēmusi Covid-19 pandēmija, eksports samazinājās par 12% salīdzinājumā ar 2019.gada otro ceturksni, pauda ministrijā.

ZM uzsvēra, ka nozarēs, kas ir izteikti atkarīgas no eksporta, piemēram, piena produktu, dzīvu liellopu, liellopu gaļas, cūkgaļas, graudaugu, samazinājums bija vēl izteiktāks: graudaugu eksports samazinājās par 35%, dzīvu liellopu eksports - par 17%, liellopu gaļas eksports - par 24%, piena un piena produktu eksports - par 13%, bet cūkgaļas eksports - par 6%.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Pasākums „TRAKTORDIENA 2021” - PĀRCELTS!
Pasākums „TRAKTORDIENA 2021” - PĀRCELTS!

Nodibinājums „Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” informē, ka, ņemo...

Aptauja: 73% pircēju, iegādājoties cūkgaļu,  vēlas paaugstinātas labturības un vides prasības
Aptauja: 73% pircēju, iegādājoties cūkgaļu, vēlas paaugstinātas labturības un vides prasības

Iegādājoties cūkgaļu, pircēji vēlas redzēt marķējumu par paaugstinātām dzīv...

"Siera klubs": Tirgotājiem interese par Jāņu sieru patlaban ir mazāka nekā pērn
"Siera klubs": Tirgotājiem interese par Jāņu sieru patlaban ir mazāka nekā pērn

Patlaban siera ražotāji slēdz līgumus ar lielveikaliem par Jāņu siera piegā...