, .
cloudy 14.1℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Zemkopības ministrs dosies darba vizītē uz Dobeli

Zemkopības ministrija , 20-05-2023
Zemkopības ministrs dosies darba vizītē uz Dobeli

19. maijā, zemkopības ministrs Didzis Šmits devās darba vizītē uz Dobeli, kur apmeklēja AS “Dobeles dzirnavnieks” un Dārzkopības institūtu.

Dienas pirmajā pusē D.Šmits apmeklēja vadošo graudu pārstrādes uzņēmumu Baltijā – AS “Dobeles dzirnavnieks”. Vizītes laikā ministrs tikās ar Kristapu Amsilu, AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētāju, lai pārrunātu pārtikas ražošanas nozares aktualitātes un uzņēmuma turpmākos attīstības plānus.

Tikšanās laikā tika pārrunāti ne tikai nozarei stratēģiski svarīgi jautājumi, bet apskatītas arī uzņēmuma ražotnes, kur no Latvijā augušiem graudiem top augstas pievienotās vērtības produkti, tostarp bioloģiski, kas tiek eksportēti uz vairāk nekā 70 valstīm visā pasaulē.

Dienas otrajā pusē zemkopības ministrs devās uz Dārzkopības institūtu – vadošo dārzeņkopības un augļkopības centru Baltijā. Tur D.Šmits tikās ar institūta vadību un zinātniekiem, kas iepazīstināja ar Zemkopības ministrijas atbalstīto dārzaugu selekcijas programmu, kuras ietvaros tiek attīstītas jaunas komercdarbībai un ražošanai piemērotas augļu un ogu šķirnes.

Savukārt institūta zinātnieki iepazīstināja ar pētījumiem, kas saistīti ar viedām dārzaugu audzēšanas sistēmām, bioloģiski aktīvu savienojumu identificēšanu augos, kā arī augļaugiem kaitīgo organismu izpēti. Vizītes laikā paredzēts arī iepazīties arī ar zinātnisko infrastruktūru un plānotajām investīcijām tās attīstībai un energoefektivitātes uzlabošanai.

Tikšanās notika AS “Dobeles dzirnavnieks” Spodrības ielā 4, Dobelē, pulksten 10:00 un Dārzkopības institūtā Graudu ielā 1, Ceriņos, Krimūnu pagastā, Dobeles novadā pulksten 13:00.

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Pieejams atbalsts ieguldījumiem pārstrādē
Pieejams atbalsts ieguldījumiem pārstrādē

No 22. jūlija līdz 22. augustam LAD aicina interesentus iesniegt projektus,...

Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai
Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai

Valdība, 11. jūnijā, akceptējusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kār...

Pļaušanas serviss 2024
Pļaušanas serviss 2024

Informācija uz 28.05.2024....

Pieejams atbalsts akvakultūrā
Pieejams atbalsts akvakultūrā

No 2024. gada 25. jūnija līdz 24. jūlijam norisināsies otrās kārtas projekt...