, .
cloudy 18℃
Vārda dienu svin: Ritma, Ramona

"ZAAO" sagatavojusi norādes ērtai lauksaimniecības iepakojuma nodošanai

LETA , 12-01-2021
"ZAAO" sagatavojusi norādes ērtai lauksaimniecības iepakojuma nodošanai

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA "ZAAO" ir sagatavojis norādes ērtai sadarbībai lauksaimniecības iepakojuma nodošanā, pavēstīja "ZAAO" sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane.

Viņa norādīja, ka aktīva lauksaimniecības iepakojuma materiāla nodošana parasti notiek pavasarī un vasarā, bet jau tagad, izlietotajam iepakojumam rodoties, ir būtiski to pareizi sašķirot, novietot un uzglabāt.

ZAAO darbības reģiona saimniekiem ir iespēja iepakojumu pašiem nodot reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) "Daibe", noteikta veida materiālu ierobežotā daudzumā vest uz ZAAO darbības reģiona 20 eko laukumiem vai pieteikt iepakojuma savākšanu saimniecības adresē.

"Lauksaimniecības iepakojums ir pārstrādājams materiāls, to nedrīkst dedzināt vai aprakt. Nepareizi rīkojoties ar lauksaimniecības iepakojumu, tiek izdarīts kaitējums gan pašu apstrādātajiem laukiem, gan cilvēku veselībai. Aicinām lauksaimniekus atbildīgi atbrīvoties no izmantotā iepakojuma. Apliecinām, ka savāktās plēves un plastmasas kannas pēc pāršķirošanas, atbilstoši pārstrādes rūpnīcu kvalitātes prasībām, nonāks pārstrādes rūpnīcās jaunu produktu ražošanai," sacīja ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma.

Leimane informēja, ka lauksaimniecības iepakojumu RAAC "Daibe" pieņem bez maksas neierobežotā daudzumā. Svarīgi, lai tas būtu atbilstošā kvalitātē. Proti, skābbarības ruļļu, bedru plēves tiek pieņemtas bez salmu, zāles, skābbarības, koka, zemes, šņoru, sietu utml. piemaisījumiem. Nepieņem plēvi ar agroplēves pārklājumu, metalizētu plēvi.

Tikmēr HDPE kannām jābūt noskrūvētiem korķiem, tām jābūt izskalotām; nepieņem remontu darbos izmantotas kannas vai kannas ar krāsu piejaukumiem, savukārt polipropēna jeb "Big-bag" maisiem jābūt rūpīgi izpurinātiem, bez piejaukumiem.

Ja lauksaimniecības iepakojums nav prasītajā kvalitātē, par tā nodošanu RAAC "Daibe" tiek piemērota nodošanas maksa 74.22 eiro par tonnu plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

HDPE kannas un "Big-bag" maisus tīrus, bez piejaukumiem klienti bez maksas var nodot eko laukumos - ierobežojums vienai atvešanas reizei uz eko laukumu ir pieci kubikmetri.

Visa veida lauksaimniecības iepakojums no klientu adresēm tiek vākts ar presmašīnu vai automašīnu ar hidromanipulatoru. Savākšanas no adreses tiek nodrošināta tikai pēc pieteikuma un tikai "ZAAO" darbības reģionā. Tas notiek, piesakot savākšanai tikai "Big-bag" maisus un kannas, tiek piemērota maksa - 4,63 eiro plus PVN - par vienu braucienu. Savukārt par visa veida lauksaimniecības iepakojuma savākšanu maksa veidojas atkarībā no savākšanas veida, materiāla veida un daudzuma. Tā ir sākot no pieciem eiro par kubikmetru plus PNV.

Izlietotajam iepakojumam rodoties, būtiski ir pareizi iekārtot tā nodošanas vietu, lai tā būtu viegli pieejama specializētajam transportam, sausa, neatrastos zem koku zariem un elektrības vadiem, kā arī būtu ne tālāk kā divus metrus no plānotās specializētā transporta kraušanās vietas.

"ZAAO" izsniedz izziņu par konkrētā saimniecībā savākto vai saimniecības nodoto atkritumu veidu un apjomu, kas derīgs iesniegšanai Valsts vides dienestā kā apliecinājums, ka šie atkritumi nodoti atbilstoši likumdošanai un tiek pārstrādāti vai noglabāti videi draudzīgā veidā.

"ZAAO" 2019.gadā strādāja ar 7,635 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 88 719 eiro apmērā. Kompānija "ZAAO" reģistrēta 1998.gada novembrī. "ZAAO" pieder Valmieras pilsētas pašvaldībai, Pārgaujas, Limbažu, Cēsu, Smiltenes, Viļakas, Baltinavas, Rugāju, Balvu, Apes, Saulkrastu, Krimuldas, Naukšēnu, Jaunpiebalgas, Beverīnas, Vecpiebalgas, Mazsalacas, Raunas, Līgatnes, Amatas, Kocēnu, Alojas, Rūjienas, Burtnieku, Salacgrīvas, Priekuļu, Valkas un Strenču novadu pašvaldībām. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3,252 miljoni eiro.

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Traktortehnikas īpašniekiem pieejams vairāk digitālo pakalpojumu
Traktortehnikas īpašniekiem pieejams vairāk digitālo pakalpojumu

Valdība,16. jūlijā, apstiprinājusi grozījumus traktortehnikas, tās piekabes...

Veiktas 400 pārbaudes dažādās vietās, bakteriālā iedega konstatēta sešos saimniekaugu paraugos
Veiktas 400 pārbaudes dažādās vietās, bakteriālā iedega konstatēta sešos saimniekaugu paraugos

Šobrīd Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) inspektori visā Latvijas te...

Līdz 31. jūlijam iespējams pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai
Līdz 31. jūlijam iespējams pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai

Līdz šī gada 31. jūlijam primārie lauksaimniecības produkcijas ražotāji, la...

Rapšos konstatēta fitoplazma
Rapšos konstatēta fitoplazma

Šogad daudzos ziemas rapša sējumos Kurzemē un Zemgalē novēroti atsevišķi, n...