, .
cloudy 6.6℃
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

VTUA aicina traktortehniku reģistrēt savlaicīgi

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra , 31-01-2024
VTUA aicina traktortehniku reģistrēt savlaicīgi

Lai mazinātu dažādus krāpnieciskus riskus ar traktortehniku (turpmāk - TR), jo īpaši aktīvajai lauksaimniecības sezonai uzsākoties, kad uzmanība vairāk tiek pievērsta tehnikas ekspluatācijai nekā drošībai, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) atgādina par savlaicīgu īpašuma tiesību nostiprināšanu - TR reģistrāciju vai pārreģistrāciju -, kā arī apdrošināšanu.

Ja esiet iegādājies vai arī Jūsu īpašumā ir traktors, piekabe, iekrāvējs, ekskavators, maināmā velkamā iekārta (miglotājs, rulona prese, šķeldotājs u.c.) vai maināmais tehnoloģiskais agregāts (arkls, kultivators, sējmašīna u.c.), tai jābūt reģistrētai valsts informācijas sistēmā. Reģistrācija apliecina īpašumtiesības.

Lai arī reģistrācija ir katras Eiropas Savienības dalībvalsts nacionāla prasība, tomēr Latvijā, tāpat kā daudzās citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, obligāti tiek reģistrēta tikai tā TR, kura piedalās ceļu satiksmē. Savukārt ceļu satiksme ir it visur, kur iespējama braukšana - arī uz laukiem, teritorijās, fermās, objektos u.c.

Lai pirmreizēji reģistrētu TR, VTUA klientu apkalpošanas vietā ir jāiesniedz iesniegums. TR jāuzrāda tehnisko datu salīdzināšanai, vienlaikus iesniedzot īpašuma tiesības un atbilstības apliecinošus dokumentus (atbilstības sertifikāts vai deklarācija).

Savukārt, lai veiktu TR īpašnieka maiņas reģistrāciju, klientu apkalpošanas vietā iesniedz iesniegumu, reģistrācijas apliecību, pirkuma vai mantojuma tiesības apliecinošu dokumentu, piem., līgums, mantojuma apliecība, u.c. Īpašnieka maiņas reģistrācija tiek veikta uz abpusēja iesnieguma vai uz personas iesniegto īpašuma tiesību maiņas dokumenta (līguma, akta par nodošanu īpašumā, tiesas sprieduma, rēķina-uzziņas, u.c.) pamata.

Tām personām, kuras vēl tikai plāno kļūt par TR īpašnieku, VTUA aicina būt piesardzīgiem, rūpīgi izvērtēt sludinājumus un neiegādāties preci, kas pirms tam dzīvē nav redzēta. Tāpat arī nevajadzētu veikt avansa maksājums pirms nav pārliecības par konkrētās preces esamību un to, vai tā tik tiešām atrodas pārdevēja īpašumā.

Apskatīt atbilstības datus par sev piederošo TR vai tās piekabi un pieteikties atgādinājumiem par dokumentu termiņiem var piereģistrējoties zemkopības nozares e-pakalpojumu vietnē.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Latvijas Jauno zemnieku klubs – par jauno saimnieku interesēm Latvijā un Eiropā
Latvijas Jauno zemnieku klubs – par jauno saimnieku interesēm Latvijā un Eiropā

Latvijas jaunie lauksaimnieki turpinās aktīvu savu interešu aizstāvību un v...

Valsts atbalsts ciltsdarbam 2024. gadā
Valsts atbalsts ciltsdarbam 2024. gadā

Valsts atbalstam ciltsdarbam 2024. gadā paredzēti 20,42 miljoni eiro....

Kaļķošanas materiālu salīdzinājums tauriņziežu–stiebrzāļu zālājos
Kaļķošanas materiālu salīdzinājums tauriņziežu–stiebrzāļu zālājos

LLKC 2022. gadā ierīkoja demonstrējumu “Optimāla augsnes pH līmeņa uzturēša...