, .
partlycloudy_day 3.7℃
Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Veicinās investīciju piesaisti Latvijas pārtikas uzņēmumiem

Zemkopības ministrija , 10-05-2023
Veicinās investīciju piesaisti Latvijas pārtikas uzņēmumiem

9. maijā zemkopības ministrs Didzis Šmits tikās ar Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Hananu Halfanu Obaidu Ali Al Madhani (Hanan Khalfan Obaid Ali Al Madhani), lai pārrunātu valstu aktuālos sadarbības jautājumus.

Tikšanās laikā abas puses izteica gandarījumu par līdzšinējo sadarbību lauksaimniecības un pārtikas eksporta jomā. Puses bija vienisprātis, ka Latvijai un AAE ir liels potenciāls turpmākai sadarbībai. Zemkopības ministrs ar AAE vēstnieci vienojās veicināt investīciju piesaisti Latvijas pārtikas pārstrādes uzņēmumiem.

Sarunas gaitā tika pārrunāts arī pārtikas produktu loģistikas nozīmīgums un nepieciešamība vairāk attīstīt gaisa satiksmi starp abām valstīm, kas ir īpaši svarīgi pārtikas produktu pārvadājumiem.

Vizītes laikā vēstniece izteica aicinājumu Latvijas pusei arī turpmāk piedalīties lielākajās pārtikas izstādēs, kas notiek AAE, jo tas dod iespējas Latvijas pārtikas ražotājiem iepazīstināt ar savu produkciju un palīdz iegūt jaunus eksporta tirgus Austrumos.

Lai gan AAE nav starp lielākajiem Latvijas tirdzniecības partneriem trešo valstu vidū, Latvijas tirdzniecības bilance ar AAE pēdējos trīs gados ir bijusi pozitīva, 2022. gadā sasniedzot gandrīz 13 miljonus eiro. 2022. gadā nozīmīgāko vietu Latvijas eksportā uz AAE ieņem bezalkoholiskie un alkoholiskie dzērieni, otro vietu ieņem veģetējoši koki un citi augi, bet trešo vietu ieņem dažādi pārtikas produkti.

Latvija no AAE importē galvenokārt kafiju, tēju, garšvielas, cukura sīrupus, augļus un riekstus, tabaku un tabakas izstrādājumus.

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
PVD neļauj ievest Eiropas Savienībā piesārņotus produktus no Krievijas
PVD neļauj ievest Eiropas Savienībā piesārņotus produktus no Krievijas

Pārtikas un veterinārais dienests aizturējis un nav ļāvis ievest Eiropas Sa...

“Food Union” atteiksies no sprostos dētām olām
“Food Union” atteiksies no sprostos dētām olām

Latvijā vadošai piena pārstrādes un saldējuma ražotājs “Food Union” iekļāvi...

Nedaudz par olām
Nedaudz par olām

Pīti grozi pilni ar baltām un brūnām olām Foto: Dace Lauska, Zemkopības mi...

Atbalsts dalībai pārtikas kvalitātes shēmās
Atbalsts dalībai pārtikas kvalitātes shēmās

No 2024. gada 26. februāra līdz 26. martam LAD organizē projektu iesniegumu...