, .
cloudy 9.8℃
Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita

Valsts vides dienests saņēmis divus depozīta sistēmas operatora pretendentu pieteikumus un sāk to izvērtēšanu

LETA , 01-10-2020
Valsts vides dienests saņēmis divus depozīta sistēmas operatora pretendentu pieteikumus un sāk to izvērtēšanu

 Valsts vides dienests (VVD) likumdošanā noteiktajā termiņā līdz šā gada 30.septembrim saņēmis divus depozīta sistēmas operatora pretendentu pieteikumus, aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

VVD apstiprināja, ka pieteikumi depozīta sistēmas operatoram saņemti no SIA "Depozīta iepakojuma operators" un SIA "Nulles depozīts".

VVD ir uzsācis depozīta sistēmas operatora pretendentu iesniegto dokumentu izvērtēšanu. Šim mērķim izveidota vērtēšanas komisija, kuras sastāvā darbosies piecas VVD amatpersonas, kā arī viens Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvis bez balsstiesībām, skaidroja Kļaveniece.

Viņa norādīja, ka saņemto pieteikumu izvērtēšana norisināsies divās kārtās. Komisija vērtēšanas pirmajā kārtā izvērtēs pretendentu atbilstību normatīvo aktu un minimālajām prasībām. Plānots, ka šis izvērtējums tiks veikts mēneša laikā.

Ja abi pretendenti atbildīs minimālām prasībām un tiks izvirzīti vērtēšanas otrajai kārtai, saņemtie pieteikumi tiks vērtēti atbilstoši Ministru kabineta noteiktajiem vērtēšanas kritērijiem un saskaņā ar VVD izstrādāto Depozīta sistēmas operatora kandidātu iesniegto dokumentu izvērtēšanas kārtību. 

VVD slēgs līgumu ar pretendentu, kurš komisijas vērtējumā būs ieguvis vislielāko punktu skaitu. Līgumu plānots noslēgt līdz šā gada beigām. Līgums ar operatoru par depozīta sistēmas darbības nodrošināšanu tiks slēgts uz septiņiem gadiem, proti, līdz 2029.gada 31.janvārim.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Depozīta iepakojuma operators" dibināta šā gada 2.jūnijā un tās apmaksātais pamatkapitāls ir 90 000 eiro. Uzņēmuma dalībnieki ir SIA "Coca-Cola HBC Latvia", SIA "Alus un dzērienu iepakojuma savienība", kam katrai pieder pa 25% kapitaldaļu. Savukārt AS "PET Baltija", SIA "Cido grupa" un AS "Cēsu alus" katrai pieder pa 16,67% kapitāldaļu. Uzņēmuma "Depozīta iepakojuma operators" valdes priekšsēdētājs ir Miks Stūrītis.

Savukārt "Nulles depozīts" dibināts šī gada 17.septembrī un tā reģistrētā pamatkapitāla apmaksa patlaban ir 3500 eiro. Uzņēmumā pa 36,46% kapitāldaļu katram pieder SIA "Zaļā josta" un "Latvijas Tirgotāju asociācijai", AS "BAO" pieder 20,83% kapitāldaļu.

Savukārt SIA "Zlaukts", SIA "Wingo Deposit", SIA "Markol", SIA "MobillyTX", AS "Latvijas balzams", SIA "Amrita Water Europe" katram pieder pa 1,04% kapitāldaļu.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs ir Henriks Danusēvičs, padomes priekšsēdētāja vietnieks - Jānis Lapsa, padomes locekle - Jekaterina Stuģe, valdes loceklis - Arnis Salnājs.

Kā vēstīts, kompānija "Nulles depozīts" depozīta sistēmas ieviešanā Latvijā plāno investēt apmēram 25 miljonus eiro. Uzņēmums sola otrreizējās pārstrādes nodošanas automātu punktus visā Latvijā.

LETA jau ziņoja, ka "Depozīta iepakojuma operators" dalībnieki, kas ir dzērienu ražotāji, sistēmas izveidē plānot investēt apmēram 25-30 miljonus eiro. Lai nodrošinātu atbildīgu un ērtu depozīta sistēmu, Latvijā plānotas apmēram 1300 depozīta iepakojuma saņemšanas vietas, no kurām 500 būs automātiskās, bet 800 manuālās taras pieņemšanas vietas. Taras nodošanas automātus apņemas nodrošināt "Depozīta iepakojuma operators".

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Latvijā šogad atjaunoti 22 400 hektāru meža
Latvijā šogad atjaunoti 22 400 hektāru meža

Latvijā šogad līdz šim atjaunoti kopumā 22 400 hektāru meža, liecina Valsts...

Liepājā apskatāma ceļojošā bīstamu augu kaitnieku izstāde
Liepājā apskatāma ceļojošā bīstamu augu kaitnieku izstāde

Līdz 19.septembrim Liepājā, tirdzniecības centra "Kurzeme" trešajā stāvā ap...

Bebri ietekmē vairāk nekā pusi Latvijas upju
Bebri ietekmē vairāk nekā pusi Latvijas upju

Dabas skaitīšanas eksperti, apsekojot saldūdens biotopu stāvokli, bebru dar...

PVD atgādina par biodrošību mājas cūku turētājiem
PVD atgādina par biodrošību mājas cūku turētājiem

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina mājas cūku turētājus būt pie...