, .
cloudy -1.8℃
Vārda dienu svin: Rita, Vita, Olita

Vai arī lauksaimniecībā drīz nevarēs iztikt bez e-veikala

Aleksandra BORCOVA , 07-11-2022
Vai arī lauksaimniecībā drīz nevarēs iztikt bez e-veikala

E-komercijas straujā attīstība ietekmē arī lauksaimniecības nozari. Arvien vairāk lauksaimnieku produktu un izejvielu izpēti veic internetā. Tas paver iespēju tirgotājiem piesaistīt vairāk klientu – nodrošinot pircējiem arī interneta vidē uzticamu informāciju un ekspertīzi, piedāvājot ērtāku produktu salīdzināšanas un iegādes procesu, kā arī konkurētspējīgu cenu.

SEB bankas Naudas pārvaldības produktu darījumu vadītāja Aleksandra Borcova prognozē, ka pēc pieciem gadiem vismaz puse darījumu lauksaimniecības sektorā tiks veikti internetā, tāpat atkārtotie pasūtījumi galvenokārt notiks ar e-komercijas starpniecību. Līdz ar to lauksaimniecības nozares dalībniekiem jau tagad ieteicams attīstīt savu piedāvājumu interneta vidē. Viens no veiksmīgiem piemēriem ir Latvijas Šķirnes Sēklas, kas Latvijas tirgū darbojas jau 30 gadus un pēdējos trīs gados uztur arī interneta veikalu, kuru uzņēmums ieviesa līdz ar komerciālā tēla maiņu. Lai gūtu ieskatu lauksaimniecības e-veikala izveides procesā, tā uzturēšanā, attiecībās ar klientiem, kā arī nozares nākotnes prognozēs, uz sarunu aicinājām uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Uģi Dronku.

– Kas jūs mudināja ieviest interneta tirdzniecību?
Uģis Dronks:
– Tā kā uzņēmums darbojas Latvijas tirgū teju 30 gadus, 2019. gadā uzsākām komerciālā tēla maiņu. Tas sevī ietvēra vairākus pasākumus – mainījām logo un produktu iepakojuma dizainu, kardināli pārstrādājām mājaslapu un atvērām internetveikalu, izvērtējām savus klientu apkalpošanas standartus. Tirgū ilgi esoša uzņēmuma zīmola pozicionēšana ar laiku liek pārvērtēt, vai neesi kļuvis par tādu kā mīlīgu, pavecu ābeli ar garšīgiem āboliem, kuru palēnām sāk pāraugt jaunas, izskatīgas ābelītes? Pārmaiņas cikliski ir nepieciešamas jebkurā uzņēmumā...

 

 

Pilnu interviju lasiet novembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Turpinājums: Bioloģisko olu komercražošana, izmantojot dažādu barību
Turpinājums: Bioloģisko olu komercražošana, izmantojot dažādu barību

Oktobra numurā tika publicēta raksta pirmā daļa, kas apskatīja nozīmīgākos ...

Spēka avoti – līdzcilvēki, zeme un profesionālās veiksmes
Spēka avoti – līdzcilvēki, zeme un profesionālās veiksmes

Lauris Štelfs par veterinārārsta profesijas izvēli saka: „Es nekad neesmu g...

Tukuma piena attīstības stāsts
Tukuma piena attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. T...

"Lejas Vāveres" – no teliņa līdz veikala plauktam
"Lejas Vāveres" – no teliņa līdz veikala plauktam

Ievas Galiņas piemājas saimniecība Lejas Vāveres Madonas novada Mārcienas p...