, .
cloudy 14.1℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Uzbekistāna vēlas paplašināt sadarbību ar Latviju lauksaimniecības jomā

Zemkopības ministrija , 20-05-2023
Uzbekistāna vēlas paplašināt sadarbību ar Latviju lauksaimniecības jomā

Zemkopības ministrs Didzis Šmits 17. maijā, tikās ar Uzbekistānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Kadambaju Sultanovu (Kadambay Sultanov), lai pārrunātu aktuālos divpusējās sadarbības jautājumus.

Uzbekistāna Latvijai ir nozīmīga sadarbības partnere Centrālāzijas reģionā. Iepazīšanas vizītes laikā Didzis Šmits un Kadambajs Sultanovs pārrunāja abu valstu līdzšinējo veiksmīgo sadarbību un tās turpmāko potenciālu, it īpaši savstarpējās tirdzniecības veicināšanā un institucionālā sadarbībā. Vēstnieks uzsvēra Uzbekistānas ieinteresētību Latvijas pieredzē ES prasībām atbilstošas pārtikas kvalitātes un drošuma uzraudzības sistēmas izveidē, jo Uzbekistānas mērķis ir palielināt lauksaimniecības un pārtikas produktu eksportu uz ES.

Sarunas gaitā puses pārrunāja arī jau esošo sadarbību pētniecībā un izglītībā. Vēstnieks norādīja, ka Uzbekistānai ir padziļināta interese par lauksaimnieciskās izglītības jautājumiem un sadarbību ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU) studentu apmaiņas un jaunu tehnoloģisko pētījumu jomā.

Latvijas tirdzniecības bilance ar Uzbekistānu pēdējos trijos gados ir bijusi pozitīva. Latvijas eksportu uz Uzbekistānu galvenokārt sastāda jaukti pārtikas produkti (pārsvarā dažādas mērces, t.sk. kečupi), alkoholiski dzērieni un dzīvi koki un augi. Savukārt Latvija no Uzbekistānas  importē svaigas melones, žāvētas vīnogas, plūmes un aprikozes, svaigus un saldētus dārzeņus, ka arī zemesriekstus.

2021. gadā uz Uzbekistānu tika eksportēti Latvijas lauksaimniecības un pārtikas produkti gandrīz 9 miljonu eiro vērtībā. 2022. gadā laika periodā no janvāra līdz oktobrim Latvija uz Uzbekistānu eksportēja lauksaimniecības produktus 10 milj. eiro vērtībā, bet importēja no Uzbekistānas gandrīz 4 milj. eiro vērtībā, saglabājot pozitīvu tirdzniecības bilanci.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Pieejams atbalsts ieguldījumiem pārstrādē
Pieejams atbalsts ieguldījumiem pārstrādē

No 22. jūlija līdz 22. augustam LAD aicina interesentus iesniegt projektus,...

Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai
Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai

Valdība, 11. jūnijā, akceptējusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kār...

Pļaušanas serviss 2024
Pļaušanas serviss 2024

Informācija uz 28.05.2024....

Pieejams atbalsts akvakultūrā
Pieejams atbalsts akvakultūrā

No 2024. gada 25. jūnija līdz 24. jūlijam norisināsies otrās kārtas projekt...