, .
partlycloudy_day 15.1℃
Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Uz šovu ar govīm

Lība Vārpa , 18-03-2021
Uz šovu ar govīm

„Vislabākā atpūta ir darbs ar dzīvniekiem,” atzīst Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācijas (LHA) dzīvnieku šova Nākotnes zvaigzne vairākkārtēja dalībniece Zane Zembaha. Viņa šobrīd attālinātās studijas Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) apvieno ar  darbu ģimenes zemnieku saimniecībā Druvas, Madonas novada Vestienas pagastā. Zane ir arī Latvijas Jauno zemnieku kluba (JZK) biedre un viņu interesē viss jaunais, kas saistīts ar mūsdienīgu saimniekošanu laukos, attīstību un jauno tehnoloģiju ieviešanu.

Zani Zembahu jau no bērnības ļoti interesējis viss, kas sais-tīts ar zirgiem. Tādēļ uzreiz pēc pamatskolas pabeigšanas viņa devusies uz Smiltenes tehnikumu, kur apguva veterinārārsta asistenta profesiju.

Divpadsmit gadu vecumā viņa par pašas iekrāto naudu nopirka savu pirmo ķēvi Pērli. „Pēc rakstura Pērle ir tikpat spītīga kā es. Kopā ar viņu piedzīvoti gan daudzi kritieni, gan traumas. Nopelnīta arī pirmā kabatas nauda. Esam vizinājušas bērnus un vedušas uz kāzu ceremoniju līgavu. Kādu laiku ļoti vēlējos nodarboties ar jāšanas sportu, bet nu tas palicis hobija līmenī.

Nesen iesaistījos JZK. Tā kopsapulcēs satieku domubiedrus, izveidojušies jauni kontakti un ir iespēja par jomām, kas man interesē, uzzināt ko vairāk.”...

 

 

 

Pilnu rakstu lasiet marta SAIMNIEKS LV numurā!

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Jauna profesija – spēkratu mehāniķis
Jauna profesija – spēkratu mehāniķis

Šogad pirmo reizi Ogres tehnikums uzņems audzēkņus jaunā izglītības program...

Lašu stabilais pamats
Lašu stabilais pamats

ZS Laši saimnieks Artūrs Akmens iestājas par to, ka zemnieku spēks ir koope...

Trušus kopj ar mīlestību
Trušus kopj ar mīlestību

Aizputes novada Kalvenes pagastā jau trīs gadus savā uzņēmumā Trušu muiža v...

Nākotne pieder robotizētām fermām
Nākotne pieder robotizētām fermām

Mūsdienās govju fermas modernizāciju ir vērts veikt, ja tiek domāts par sla...