, .
lightsnow -5.2℃
Vārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Tiek gatavoti priekšlikumi nodokļu sistēmas uzlabošanai

LETA , 30-01-2023
Tiek gatavoti priekšlikumi nodokļu sistēmas uzlabošanai

Tiek gatavoti priekšlikumi nodokļu sistēmas uzlabošanai, tostarp vienkāršošanai, par ko lēmums ir jāpieņem šogad, lai izmaiņas stātos spēkā 2024.gadā, ceturtdien darba sanāksmē ar Finanšu un citām ministrijām, sociāliem un sadarbības partneriem norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kā norāda Valsts kancelejā, pēc ministru prezidenta iniciatīvas, 26.janvārī norisinājās pirmā sanāksme par priekšlikumu sagatavošanu nodokļu politikas pamatnostādnēm. 2024 - 2027.gadam.

Kariņš sanāksmē pauda, ka "mūsu kopīgais mērķis ir stiprināt Latvijas ekonomikas konkurētspēju".

Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība un Latvijas Zinātņu akadēmija pauda kopīgu viedokli, ka darbaspēka nodokļu slogs ir augstāks Latvijā nekā pārējās Baltijas valstīs, izņemot minimālās algas saņēmējus un tām pietuvinātās algas. Tas kopumā bremzē reģionu attīstību un ekonomikas izaugsmi, un no tā cieš gan darba devēji, gan darba ņēmēji.

Vienlaikus sociālie un sadarbības partneri pozitīvi vērtēja lēmumu sakārtot valsts nodokļu sistēmu, lai Latvija nostātos uz ekonomikas un iedzīvotāju labklājības izaugsmes ceļa.

Darba sanāksmes dalībnieki iepazinās ar Baltijas valstu nodokļu sistēmu salīdzinājumu no dažādiem aspektiem un diskutēja par turpmākiem darba virzieniem, strādājot pie priekšlikumu sagatavošanas nodokļu sistēmas pilnveidošanai.

Nākamā darba sanāksme paredzēta februārī.

 

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Atbalsts krusā un vētrā cietušajām ēkām
Atbalsts krusā un vētrā cietušajām ēkām

No 2023. gada 1. septembra līdz 1. decembrim Lauku atbalsta dienests aicina...

Sagatavots regulējums atbalstam mājsaimniecībām, kuras apkurei izmanto malku un koksnes briketes
Sagatavots regulējums atbalstam mājsaimniecībām, kuras apkurei izmanto malku un koksnes briketes

Ekonomikas ministrija sagatavojusi normatīvo regulējumu, kas noteiks detali...