, .
cloudy -4.7℃
Vārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Taivānas eksperti veic Lietuvas piena, zivju un olu ražotāju auditu

LETA , 28-07-2022
Taivānas eksperti veic Lietuvas piena, zivju un olu ražotāju auditu

Taivānas Pārtikas un medikamentu administrācijas eksperti veic Lietuvas olu, piena un zivju ražotāju auditu.

Nākamo divu nedēļu laikā eksperti analizēs, kā ir izpildītas Taivānas prasības trīs piena pārstrādes, trīs zivju pārstrādes un vienā olu ražotnē, trešdien informēja Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārais dienests.

Taivānas atbildīgās institūcijas analizē papildu dzīvnieku un pārtikas drošuma pārbaudes liellopa eksportam. Gaidāms, ka novērtējums tiks pabeigts tuvākajā laikā.

Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārais dienests iepriekš paziņojis, ka vairāk nekā 20 Lietuvas kompānijas izteikušas vēlmi eksportēt piena, zivju, olu un gaļas produkciju uz Taivānu.

Pērn Viļņā tika atvērta Taivānas pārstāvniecība, cenšoties stiprināt Lietuvas un Taivānas attiecības, bet rudenī plānota Lietuvas tirdzniecības pārstāvniecības atvēršana Taibei.

Februārī Viļņā tika atklāts kopīgs Taivānas un Lietuvas pusvadītāju zinātņu centrs. Taivānas pārstāvniecība Lietuvā norādīja, ka pirmais iecerētais projekts paredz apvienot Taivānas un Lietuvas kristālu un lāzeru tehnoloģiju iespējas, lai radītu plāna diska cietvielu lāzeru, kas būtu izmantojams precīzo iekārtu un pusvadītāju ražošanā.

Taivānas pārstāvji janvārī informēja Lietuvu, ka Taivāna drīzumā plāno izveidot vienu miljardu ASV dolāru (884 miljonu eiro) vērtu aizdevumu fondu Lietuvas un Taivānas kopīgo uzņēmējdarbības projektu īstenošanai. Vēl pirms tam Taivāna paziņoja, ka veido investīciju fondu ar sākotnējo finansējumu 200 miljoni ASV dolāru (177 miljoni eiro), lai ieguldītu ilgtermiņa attīstībā Lietuvas nozarēs, kas ir stratēģiski nozīmīgas abām pusēm.

Reaģējot uz Lietuvas lēmumu atļaut šīs pārstāvniecības nosaukumā lietot vārdu "Taivāna", Ķīna pēdējā laikā izdara uz Lietuvu ekonomisko un diplomātisko spiedienu, jo cenšas nepieļaut nekādus Taivānas mēģinājumus darboties kā neatkarīgai valstij. Citviet pasaulē šādu pārstāvniecību nosaukumos tiek izmantots Taivānas galvaspilsētas nosaukums "Taibei", respektējot Pekinas īstenoto "vienas Ķīnas" politiku, kas neļauj Taivānu uzskatīt par atsevišķu valsti.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kāpēc ir svarīga kūdraugsne
Kāpēc ir svarīga kūdraugsne

Četru semināru ciklā, kas oktobrī un novembrī norisinājās Latvijas vēsturis...

Kvalitatīvas skābbarības sagatavošana
Kvalitatīvas skābbarības sagatavošana

Piedalies seminārā un iegūsti padziļinātas zināšanas par kvalitatīvas skābb...

Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureātus apbalvos 7.decembrī Jelgavā
Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureātus apbalvos 7.decembrī Jelgavā

Meža dienu komiteja ir pasludinājusi Meža nozares Gada balvas “Zelta čiekur...