, .
cloudy 14.8℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Stiprināt novadu mācoties lauksaimniecību!

Daugavpils būvniecības tehnikuma , 26-07-2022
Stiprināt novadu mācoties lauksaimniecību!

Jaunais mācību gads liek sarosīties mācībām ne vien 9.klašu absolventus, bet arī ik vienu, kurš vēlās papildināt savas zināšanas vai iegūt jaunu pieredzi. Daugavpils būvniecības tehnikums, kurš no jaunā mācību gada būs Latgales Industriālais tehnikums, aicina izvēlēties mācību programmas lauksaimniecībā VIŠĶOS.

Profesionālā izglītība šobrīd nav tā pati, kas bija pirms 20 un vairāk gadiem. Lielākā problēma ir sabiedrības vēsturiskā atmiņa un ar to saistītie stereotipi, kuri mēdz būt ačgārni. Tehnikums ir prestiža mācību iestāde, kura  sniedz jaunietim un pieaugušajam iespēju mācīties aprīkotā, modernā un pilnvērtīgā mācību vidē, iegūt darba tirgum un dzīvei nepieciešamās prasmes. Iespēju mācīties no profesionāļiem, iegūt pieredzi uzņēmumos un turpināt izglītības ceļu augstāka līmeņa izglītības iestādēs, iekļauties darba tirgū vai dibināt savu uzņēmumu.

Kāpēc mācīties Višķos?

Augšdaugavas novada Višķos jau vairāk kā 100 gadus tiek īstenotas ar lauksaimniecību saistītas profesijas. Lauksaimniecība ir nozare bez kuras nav iedomājama cilvēka ikdiena. Tā ir vitāli svarīga nozare, kura apgādā cilvēku ar pārtiku, sekmē reģiona attīstību, nodrošina darbavietas, veido ilgtspējīgus risinājumus. Višķos piedāvāts apgūt profesijas Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis, Augkopības tehniķis, kā arī Smago spēkratu mehāniķis, kur teorētiskā apmācību daļa notiks Daugavpilī. Mācību programmas pieejamas gan pēc 9.klases absolvēšanas, kur 4 gadu laikā tiek iegūta kvalifikācija un vidusskolas izglītība, gan jebkurā vecumā ar iegūtu vidējo izglītību mācoties 1,5 gadu.

Mācību iestāde Višķos ir liels ieguvums Dienvidlatgalei, kas dod iespēju apgūt lauksaimniecības mācību programmas nedodoties tālu prom no mājām. Izglītojamie lielākoties nāk no ģimenēm, kuras nodarbojas ar lauksaimniecību un iegūtā izglītība ir ieguvums gan reģionam, gan katrai saimniecībai atsevišķi, nodrošinot paaudžu pāreju un jaunākās nozares zināšanas. Mācoties tehnikumā ir iespēja gūt ārvalstu pieredzi, kuru nodrošina mācību prakse dažādās Eiropas valstīts Erasmus+ mobilitāšu ietvaros.

Šobrīd notiek mācību korpusu modernizācija un ēkas atjaunošana, kā arī plānots, ka Višķos būs lauksamniecības mācību poligons, kurš nodrošinās iespēju jaunajiem speciālistiem gūt praktisku pieredzi visa gada garumā.

Mācības tehnikumā ir bezmaksas un izglītojamie saņem stipendiju, kuras apmērs tiek noteikts pēc mācību sasniegumiem. Minimālā summa, kuru var saņemt audzēknis ir 15 EUR, bet maksimālā var sasniegt pat 150 EUR mēnesī. Programmu īstenošanas vietā pieejama aprīkota dienesta viesnīca, kuras mēneša izmaksas nepārsniedz 5,00 EUR.

2022./2023. mācību gada uzņemšana notiek līdz 15.augustam. Visu informāciju var iegūt tehnikuma mājaslapā www.dbt.lv sadaļā „Uzņemšana”, kā arī zvanot pa tālruni 26585845.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Pieejams atbalsts ieguldījumiem pārstrādē
Pieejams atbalsts ieguldījumiem pārstrādē

No 22. jūlija līdz 22. augustam LAD aicina interesentus iesniegt projektus,...

Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai
Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai

Valdība, 11. jūnijā, akceptējusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kār...

Pļaušanas serviss 2024
Pļaušanas serviss 2024

Informācija uz 28.05.2024....

Pieejams atbalsts akvakultūrā
Pieejams atbalsts akvakultūrā

No 2024. gada 25. jūnija līdz 24. jūlijam norisināsies otrās kārtas projekt...