, .
partlycloudy_day -3.1℃
Vārda dienu svin: Dagmāra, Marga, Margita

Statistikas pārvalde sākusi lauksaimniecības skaitīšanas datu vākšanas rudens posmu

LETA , 14-09-2020
Statistikas pārvalde sākusi lauksaimniecības skaitīšanas datu vākšanas rudens posmu

Centrālā statistikas pārvalde sākusi 2020.gada lauksaimniecības skaitīšanas datu vākšanas rudens posmu, kurā turpinās datu vākšanu tiešsaistē un intervijas, aģentūrai LETA pavēstīja statistikas pārvaldē.

Šajā skaitīšanā dati jāiegūst par aptuveni 75 000 lauku saimniecību. 

"Atšķirībā no iepriekšējās lauksaimniecības skaitīšanas 2010.gadā šajā skaitīšanā anketu aizpildīt ir trīsreiz vieglāk - informāciju, kas pieejama dažādos lauksaimniecības reģistros, mēs neprasām sniegt atkārtoti, tā jau ir mūsu rīcībā. Jāvelta laiks, lai aizpildītu aptuveni trešdaļu no skaitīšanas informācijas, kas nav pieejama nevienā valsts reģistrā. Aicinu būt atsaucīgiem un aktīvi piedalīties, jo iegūtie rezultāti nodrošinās informatīvo pamatu nākamās desmitgades lauksaimniecības attīstībai valstī, tādēļ lauksaimnieku piedalīšanās skaitīšanā ir īpaši svarīga," pauda pārvaldes Lauksaimniecības un vides statistikas departamenta direktors Armands Plāte.

Lauksaimniecības skaitīšanā nebūs jāsniedz dati, kas jau ir Lauku atbalsta dienesta Integrētās administrēšanas un kontroles sistēmas Eiropas Savienības (ES) Tiešo maksājumu datubāzē par vairāk nekā par 50 tūkstošiem lauku saimniecību. Tāpat otrreiz netiek prasīta informācija, kas ir Lauksaimniecības datu centra (LDC) Lauksaimniecības dzīvnieku reģistrā, LDC Bioloģiskās lauksaimniecības informācijas sistēmā un LDC Novietņu infrastruktūras reģistrā.

Informācija jāsniedz visām lauku saimniecībām, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu - apsaimnieko lauksaimniecības zemi vai audzē lauksaimniecības dzīvniekus, vai uztur zemi labā lauksaimniecības un vides stāvoklī neatkarīgi no tā, vai apsaimnieko īpašumā esošo zemi vai nomā no citiem lauksaimniekiem un iegūst produkciju gan pašpatēriņam, gan pārdošanai.

No šīs nedēļas ar lauku saimniecību sazināsies Centrālās statistikas pārvaldes intervētājs vai Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra lauku attīstības speciālists, lai iegūtu 2020.gada lauksaimniecības skaitīšanas informāciju par lauku saimniecību. 

Lauksaimniecības skaitīšanas datus var iesniegt arī tiešsaistē e.csb.gov.lv.

2020.gada lauksaimniecības skaitīšanas datu vākšana turpināsies līdz 22.decembrim.

Centrālā statistikas pārvalde aicina lauksaimniekus būt atsaucīgiem un iesniegt 2020.gada lauksaimniecības skaitīšanas informāciju. Lauksaimniecības skaitīšana nodrošinās pamatu šīs desmitgades informācijai par lauksaimniecības nozari un kalpos nozares analīzei un lēmumu pieņemšanai, kā arī lauksaimniecības politikas un lauku attīstības Latvijā, ES, kā arī Kopējās Lauksaimniecības politikas (KLP) plānošanai un īstenošanai, un būs nozīmīgs pamatojums atbalsta noteikšanā.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Pārskats par augšņu agroķīmisko izpēti
Pārskats par augšņu agroķīmisko izpēti

10 gadu laikā, kopš Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) veic augšņu ag...

Jaunais augsnes izpētes projekts palīdzēs gudrāk izmantot lauksaimniecības zemi
Jaunais augsnes izpētes projekts palīdzēs gudrāk izmantot lauksaimniecības zemi

Zemkopības ministrija sadarbībā ar partneriem 2021. gada februārī sākusi īs...

Provizoriskie lauksaimniecības bruto seguma aprēķini par 2020. gadu
Provizoriskie lauksaimniecības bruto seguma aprēķini par 2020. gadu

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) Ekonomikas no...