, .
clearsky_day 0.2℃
Vārda dienu svin: Austra, Aurora

Starptautiskā projekta “Miera maize” gadskārtējā forumā Slovēnijā apspriedīs jaunatnes piesaisti laukiem un lauksaimnieka profesijai

Zemkopības ministrija , 26-10-2022
Starptautiskā projekta “Miera maize” gadskārtējā forumā Slovēnijā apspriedīs jaunatnes piesaisti laukiem un lauksaimnieka profesijai

Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Kronbergs ceturtdien un piektdien, 27. un 28. oktobrī, piedalīsies starptautiskā projekta “Miera maize” (Peace Bread) forumā “Miers un lauksaimniecība” (Peace and Agriculture), kas notiks Novo Mesto (Slovēnijā).

Foruma laikā notiks ministru konference ”Pārtikas nodrošinājums lauku apvidu sociālas attīstības kontekstā” (Ensuring Food Security in Terms of Social Development of Rural Areas). Tās laikā tiks pārrunāti trīs galvenie temati: kā krīzes laikā nekavējoties reaģēt un nodrošināt apgādi ar pārtiku, kā radīt veicinošu un nodrošinātu vidi laukos jaunatnei un sievietēm un panākt, lai arvien vairāk jauniešu izvēlas dzīvot laukos un kļūt par lauksaimniekiem, un kuras ir svarīgākās politikas jomas, kas jāiekļauj, lai vispusīgi uzlabotu jauno lauksaimnieku situāciju.

Sagaidāms, ka forumā piedalīsies lauksaimniecības nozares vadītāji un nevalstisko organizāciju pārstāvji no projektā iesaistītajām valstīm – Vācijas, Bulgārijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Horvātijas, Polijas, Slovēnijas, Rumānijas, Slovākijas, Čehijas un Ungārijas.

Starpvalstu projekts “Miera maize” radies, pieminot Berlīnes mūra un dzelzs priekškara krišanu. Par godu šim vēsturiskajam brīdim no rudziem, ko 2012. gadā ievāca Berlīnē, bijušajā Bernauas ielas „mirušajā” Berlīnes mūra robežzonā, gadskārtēji tiek izcepta Miera maize. Kopš 2013. gada rudzus no Berlīnes mūra zonas ik gadu iesēj Viduseiropas un Austrumeiropas valstīs, kuras “aukstā kara” laikā dzīvoja aiz dzelzs priekškara, bet nu kļuvušas par ES dalībvalstīm. Pēc ražas novākšanas daļa izaudzēto graudu ceļo atpakaļ uz Berlīni un kopā ar Barnauas ielas rudziem tiek samalti miltos un iecepti simboliskajā Miera maizē. Projekta „Miera maize” koordinācijas centrs atrodas Berlīnē.

Latvijai iesaistoties starptautiskajā projektā, miera rudzi tikuši sēti Zvārdes poligona teritorijā – Saldus novada Zvārdes pagasta zemnieka Egila Kreicberga saimniecībā “Andulaiši”, Valmieras novada Sēļu pagasta Ivara un Maijas Šmitu zemnieku saimniecībā “Ozoliņi” un Jēkabpils novadā Ābeļu pagasta Lāsmas Lapiņas saimniecībā SIA “Zariņi G”.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LAD publiskajā kartē publicēts kūdraugšņu slānis
LAD publiskajā kartē publicēts kūdraugšņu slānis

Lauku atbalsta dienesta kartē https://karte.lad.gov.lv/ ir publicēts kūdrau...

LAD klienti var veikt lauku bloku precizēšanu
LAD klienti var veikt lauku bloku precizēšanu

No 2024. gada 26. februāra līdz 2. aprīlim klientiem ir iespēja uzsākt lauk...

Informācija par piekļuves izmaiņām sistēmai TRACES
Informācija par piekļuves izmaiņām sistēmai TRACES

No 2024. gada aprīļa piekļuve TRACES sistēmai tiks mainīta no paroles uz di...