, .
cloudy 2.4℃
Vārda dienu svin:

Stādu audzētāji aicina priecāties par kopā būšanu Latvijas Stādu parādē

LETA , 19-04-2022
Stādu audzētāji aicina priecāties par kopā būšanu Latvijas Stādu parādē

Pēc turpat divus gadus ieilgušās klusās sezonas, šī gada 30.aprīlī un 1.maijā Siguldas svētku laukumā visus zaļo pirkstiņu īpašniekus uz satikšanos aicinās 18. Latvijas stādu parāde.

Pasākumā piedalās stādu audzētāji tikai no Latvijas, popularizējot un izceļot nacionālo stādu audzēšanas nozari un godinot tajā strādājošos. Šogad Latvijas Stādu parādē dosies ap 150 stādu audzētāju no visiem valsts reģioniem, veidojot plašāko nacionālo stādu gadatirgu un ne tikai, jo apmeklētājiem būs iespēja iegādāties amatnieku ražojumus, dārza tehniku, piedalīties labdarības izsolē, kur tiks piedāvāti retie augi. Būs dažādi konkursi lieliem un maziem.

Neaizrausimies mūsu platuma grādos ar eksotiku

Latvijas Stādu parādes piedāvājums vienmēr bijis īpašs, jo izceļas ar izcilu kvalitāti. Augu izturība un košums vispirms pārbaudīts audzētāju laukos un dārzos. Augļkopības nozares pārstāvis Ivars Tīcs, zs "Sprogas" vadītājs stāsta, ka pasākumam ir gatavi kā nekad. Piedāvājumā kvalitatīvi augļu koku stādi, kas izturējuši pārbaudes aukstākajā Latvijas klimata zonā. Saimniecības stendā pasākuma dalībniekus īpaši priecēs daudzveidīgās plūmju šķirnes. Protams, būs arī persiki un aprikozes. Tos Latvijā pieprasa jau sen, un augļkopji ir pratuši pielāgot šķirnes mūsu platuma grādiem. Tomēr audzētājs iesaka turēties pie Latvijas dārzu pamatvērtībām, paturot prātā, ka pie mums var būt arī ļoti bargas ziemas, tāpēc cerēt, ka šeit augs banāni un nektarīni, ir ļoti naivi.

Stādu audzētavas "Blīdene" stendā būs tradicionālie dzīvžogu materiāli - tūjas, kadiķi. To pieprasījums ir palicis nemainīgi augsts, stāsta uzņēmuma vadītājs Rinalds Rullis. Arī šogad pasākuma dalībniekiem būs iespēja izvēlēties no lielās graudzāļu stādu kolekcijas. Protams, "Blīdenes" šaurā un specifiskā niša - lieliskie ūdensaugi! Stādu parādes dalībniekus saimniecība iepriecinās ar jaunām šķirnēm, kas dārza ūdenstilpnes darīs vēl košākas un pievilcīgākas.

Savukārt Anita Kazaka, kokaudzētavas "Baltezers" saimniece uzver, ka viņu piedāvājumā arī būs Latvijas dārzu tradicionālās vērtības - tūjas, pacipreses, vertikālie un klājeniskie kadiķi. Lielu popularitāti pēdējos gados izpelnījušās hortenzijas. Saimniecībā izveidota ļoti laba šo augu kolekcija. Neiztikt arī bez klientu tik iecienītajiem rododendriem. Mazās un zemās šķirnes pēdējos gados ir ļoti pieprasītas, jo tās ir izcili viegli kopjamas un paredzētas tieši mūsu klimata apstākļiem. Būs arī krāsainās bārbelītes, spirejas un fizokarpus. Anita teic, ka dārzs ir prieks. Tas cilvēkiem šodien ir visvairāk nepieciešams. Daba mums dod līdzsvaru. Ne velti saka, ka, kopjot zemi, cilvēks kopj arī savu dvēseli un miesu, jo sniedz gan fiziskās aktivitātes, gan prieku vēderam. Ne velti 18. Latvijas Stādu parādes tēma šogad ir - Dosimies dabā!

18. Latvijas Stādu parāde piedāvās:

• Latvijā audzētus stādus

• Stādu izsoli

• Stādu garderobi

• Amatnieku un mājražotāju gadatirgu, dārza preces un tehniku

• Stādu audzētāju veidotus ekspozīciju stendus

• Kalsnavas arborētums priecēs bērnus un pieaugušos ar dažādām atraktīvām un izglītojošām spēlēm

• Apmeklētājiem Siguldā būs iespēja baudīt nobraucienu pa rodeļu trasi, braucienu ar trošu vagoniņu, vizināšanos ar automašīnītēm mazajiem apmeklētājiem, panorāmas ratu (maksas pasākumi)

• Pasākumā IEEJA un STĀVVIETAS visai ģimenei BEZ MAKSAS

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LAD publiskajā kartē publicēts kūdraugšņu slānis
LAD publiskajā kartē publicēts kūdraugšņu slānis

Lauku atbalsta dienesta kartē https://karte.lad.gov.lv/ ir publicēts kūdrau...

LAD klienti var veikt lauku bloku precizēšanu
LAD klienti var veikt lauku bloku precizēšanu

No 2024. gada 26. februāra līdz 2. aprīlim klientiem ir iespēja uzsākt lauk...

Informācija par piekļuves izmaiņām sistēmai TRACES
Informācija par piekļuves izmaiņām sistēmai TRACES

No 2024. gada aprīļa piekļuve TRACES sistēmai tiks mainīta no paroles uz di...