Pagājušais gads līzinga tirgū iezīmēja daudzus izaicinājumus, no kuriem lielākais bija jaunas tehnikas nepieejamība un līdz ar to lietotas tehnikas cenu pieaugums. Tomēr, neskatoties uz izaicinājumiem, lauksaimnieki ir turpinājuši attīstības plānus un Citadele Leasing izsniegtais finansējums jaunas un lietotas lauksaimniecības tehnikas iegādei 2021.gadā sasniedza gandrīz 20 miljonus eiro.
2022.gadā plānots izsniegto finansējuma apmēru palielināt vismaz par 20%, atbalstot zemnieku saimniecību attīstības plānus gan individuāli, gan ES struktūrfondu projektu ietvaros.
2021.gadā lauksaimniecības tehnikas iegādei finanšu līzingā un aizdevumos, kas paredzēti Lauku atbalsta dienesta projektu realizācijai, kopumā izsniegtais finansējums sasniedza teju 20 miljonus eiro, no kuriem 11,6 miljoni izsniegti jaunas tehnikas, savukārt 8,3 miljoni eiro lietotas tehnikas iegādei.
"Bez labi kalpojošas tehnikas zemnieku saimniecība nevis iet uz attīstību, bet katra diena tiek pavadīta cīnoties par izdzīvošanu, jo nav iespējams paļauties, uz to, ka mirklī, kad būs labvēlīgi laikapstākļi lauku apstrādei vai labības novākšanai, esošā tehnika gribēs sadarboties. Turklāt novecojušās tehnikas aizstāšana ar modernizētu lauksaimniecības aprīkojumu palīdz mums tuvoties klimatneitralitātes mērķiem un parūpēties, ka laukus būs iespējams apstrādāt arī paaudzēs pēc mums. Līdz ar to mēs labprāt atbalstām zemnieku saimniecību attīstības plānus un šogad plānojam vēl aktīvāk tos finansēt. Citadele Leasing ir atvērts sadarbībai ar zemnieku saimniecībām un gatavs atbalstīt projektus, kuri pretendē uz Eiropas struktūrfondu finansējumu, kas paredzēts vietējo saimniecību ražīguma palielināšanai," uzsver Pēteris Plaudis Citadele Leasing vadītājs Latvijā.
75% no kopējā līzinga finansējuma lauksaimniekiem ir reģistrējama tehnika, savukārt 25% - nereģistrējamā, piemēram, uzkarināmās, uzkabināmās un papildus tehnikas. Viena lauksaimnieka vidējā finansējuma summa par vienu līgumu ir aptuveni 47 tūkstoši eiro.
Ilgākais Citadele Leasing nofinansētās tehnikas piegādes laiks bija astoņi mēneši, turpretim ātrāk noformētais darījums tika izdarīts divās stundās un, ņemot vērā, ka nepieciešamā tehnika bija pārdevēja krājumos, klients to varēja saņemt uzreiz.
Industriālais līzings pret 2020.gadu pērn auga par 19%, kur attiecīgi lielākais īpatsvars bija no lauksaimniecības tehnikas finansēšanas - teju 20 miljoni eiro.
No šā gada 15. maija lauksaimnieki var iesniegt projektu pieteikumus divās ...
No 2025. gada 15. aprīļa līdz 22. maijam lauksaimnieki Elektroniskajā piete...
Aizvadītā gada ceturtajā ceturksnī lauksaimniecības produkcijas vidējā cena...
Pārtikas un veterinārais dienests aicina praktizējošos veterinārārstus uz m...