Šogad atbalsta saņemšanai ilggadīgo zālāju atsauces platības īpatsvars noteikts 22,27% apmērā, liecina Lauku atbalsta dienesta publiskotā informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Vienlaikus deklarēto ilggadīgo zālāju īpatsvars 2021.gadā attiecībā pret kopējo deklarēto lauksaimniecības zemi ir noteikts 22,58% apmērā.
Paziņojums publicēts atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem "Tiešo maksājumu piešķiršanas kārtība lauksaimniekiem".
Saskaņā ar Latvijas likumdošanu ilggadīgie zālāji ir zālāju platības, kas līdz 2014.gadam deklarētas kā pastāvīgās pļavas un ganības. Pie ilggadīgajiem zālājiem deklarē platību, kura piecus gadus pēc kārtas ir deklarēta kā aramzemē sētu stiebrzāļu un (vai) lopbarības zālaugu maisījums vai kā stiebrzāles tīrsējā, vai kā lopbarības zālaugi tīrsējā. Pie ilggadīgiem zālājiem deklarē arī platību, kas atzīta par bioloģiski vērtīgu zālāju vai no lauksaimnieciskās darbības atkarīgu Eiropas Savienības (ES) nozīmes zālāju biotopu, vai putnu dzīvotni.
Atbalsts par ilggadīgo zālāju kopšanu ietilpst platību maksājumos, ko ikviena fiziska vai juridiska persona ir tiesīga saņemt par lauksaimniecībā izmantojamās zemes vai meža zemes katru apsaimniekoto hektāru. Pretendentam tiesību akti uzliek pienākumus, kā arī nosaka atbildības uzņemšanos par LAD sniegtās informācijas patiesumu. Maksājumus var saņemt tikai tad, ja lauksaimnieks izpilda visus atbalsta saņemšanas nosacījumus, galvenais no tiem - zeme tiek apsaimniekota un kopta.
No šā gada 4.novembra līdz 4.decembrim lauksaimnieki un mežsaimnieki var pi...
Valsts augu aizsardzības dienests aicina Sēklaudzētāju un sēklu tirgotāju r...
Kā novērtēt esošo situāciju saimniecībā, kā veidojas klimata un lauksaimnie...
29. novembrī, vienā no Latvijas piejūras pilsētām, kas cieši saistīta ar zv...