, .
cloudy 14.1℃
Vārda dienu svin: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Skolēni dosies ekskursijās uz zemnieku saimniecībām

LETA , 15-05-2023
Skolēni dosies ekskursijās uz zemnieku saimniecībām

Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi maijā īsteno Latvijas vides un aizsardzības fonda atbalstīto projektu "Dabas cikls", kopā ar jaunajiem zemniekiem viesojoties skolās. 16.maijā ekskursijā uz zemnieku saimniecībām dosies Jelgavas 4. vidusskolas audzēkņi, bet nākamnedēļ - Dobeles 1. vidusskolas skolēni.

"Mums ir liels gandarījums, ka ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu varam realizēt šo projektu, tikties ar jauniešiem skolās, noskaidrot viņu zināšanas par lauksaimniecību un pastāstīt vairāk tiem skolēniem, kuru ģimenes vai radi paši nenodarbojas ar lauksaimniecību. Mūsu biedrības viens no galvenajiem mērķiem kā reiz ir sabiedrības izglītošanu par lauksaimniecības jautājumiem," uzsver biedrības valdes priekšsēdētājs Valters Zelčs.

Projekta ietvaros ir izveidoti audiovizuāli materiāli, lai skolēniem vairāk pastāstītu un parādītu dabas cikla norises zemnieku saimniecībās, katrā gada laikā veicamos lauku darbus, moderno tehnoloģiju un zināšanu nozīmi lauksaimniecībā. "Ceram, ka tas būs palīgs, ko mācību procesā izmantos dabas zinību un bioloģijas skolotāji, jo saturs ir pasniegts saistošā un viegli uztveramā formātā," skaidro V. Zelčs.

Uz radīto izglītojošo materiālu bāzes kopā ar Latvijas Jauno zemnieku klubu un jaunajiem lauksaimniekiem sagatavota programma skolu bērniem un jauniešiem, kas klātienē līdz ar zemnieku pieredzes stāstiem ir demonstrēta jau vairāk nekā 600 Jelgavas, Dobeles un Tukuma novada skolēniem.

Interaktīvā video "Dabas cikls zemnieku saimniecībā. Kāpēc dabā viss ir saistīts?" bērnus iztaujā Radio SWH ētera un TV personība Sanda Dejus, kura bērnībā brīvlaikus pavadījusi vecmāmiņas un vectētiņa saimniecībā, vācot sienu un veicot citus lauku darbus. Skolēniem ir jāklikšķina uz atbilžu variantiem, un video turpinās atkarībā no sniegtās atbildes (te saite uz interaktīvo video: https://ilgtspejigi.lv/video/interaktivais-video/).

Savukārt multiplikācijas filmiņā "Dabā viss ir saistīts" skolēniem par lauksaimnieku darba ciešo saisti ar norisēm dabā un, tik svarīgi ir izprast dabas ciklu, lai izaudzētu ražu, stāsta aktiera Gundara Āboliņa balss (saite uz video: https://ilgtspejigi.lv/video/daba-viss-ir-saistits/).

Materiāli ir izvietoti Apvienības mājaslapā www.ilgtspejigi.lv un ir pieejami ikvienam.

Materiāls tapis ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu projekta ""DABAS CIKLS" programma skolu bērniem un jauniešiem sadarbībā ar jaunajiem zemniekiem"" (Nr. 1-08/95/2022) ietvaros.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Pieejams atbalsts ieguldījumiem pārstrādē
Pieejams atbalsts ieguldījumiem pārstrādē

No 22. jūlija līdz 22. augustam LAD aicina interesentus iesniegt projektus,...

Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai
Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai

Valdība, 11. jūnijā, akceptējusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kār...

Pļaušanas serviss 2024
Pļaušanas serviss 2024

Informācija uz 28.05.2024....

Pieejams atbalsts akvakultūrā
Pieejams atbalsts akvakultūrā

No 2024. gada 25. jūnija līdz 24. jūlijam norisināsies otrās kārtas projekt...