, .
cloudy -3.2℃
Vārda dienu svin: Agate, Selga, Silga, Sinilga

SIA "Forest Fox" vadmotīvs – patriotisms it visā

Elīna Tilaka , 10-02-2022
SIA "Forest Fox" vadmotīvs – patriotisms it visā

Šoreiz viesojāmies Cēsu novada Zaubes pagastā pie uzņēmuma SIA Forest Fox saimnieka Kaspara Boktas, kurš nupat ieguvis Sējējs 2021 balvu nominācijā Bioloģiskā lauku saimniecība. Ar 100 % Latvijas kapitālu 2011. gadā dibinātais mežsaimniecības uzņēmums ar laiku par galveno attīstības virzienu izvēlējies lauksaimniecību – bioloģisko graudaugu, tauriņziežu un zālāju audzēšanu.

– Kā nonācāt līdz lauksaimniecības uzņēmuma izveidei?
– Nāku no finanšu un būvniecības vides. Pirms izveidoju SIA Forest Fox Zaubē, strādāju Rīgā pilnīgi citā biznesa sfērā – investīciju pārvaldīšana un attīstīšana, nodokļu konsultācijas, juridiskais birojs. Bērnībā vasaras pavadīju laukos, darīju dažādus lauku darbus, piedalījos talkās, kuras organizēja ģimene kopā ar kaimiņiem un draugiem. Pēc tam visi pie viena galda izbaudīja sarūpēto maltīti, un tā bija neaprakstāma piederības sajūta. Aizejot viņsaulē, vectēvs atstāja saimniecību, kas prasīja uzmanību. Sākumā no Rīgas uz laukiem pārvācās vecāki, un pamazām arvien vairāk sajutu savu vietu tur, sāku restaurēt senču mājas, būvēt saimniecību, kāda tā ir tagad.

Īpaša loma manai mīlestībai uz lauku dzīvi ir medībām. Redzot, izprotot un sajūtot procesus dabā, tu ar to saplūsti vienotā organismā. Tā ir neaprakstāma sajūta, ko urbānā vidē iegūt nevar. Arī cilvēki laukos ir daudz dzidrāki, sirsnīgāki.

Sākotnēji koncentrācija bija uz meža zemju iegādi, kurām bieži vien komplektā nāca arī lauksaimniecības zemes, ko iznomāju apkārtējiem zemniekiem. Man nebija ne domas pašam nodarboties ar lauksaimniecību. Reiz medībās viens no vīriem pajautāja: „Kāpēc tu pats neapsaimnieko savu zemi?” Tolaik uzskatīju, ka lauksaimniecībā bizness ir ļoti sarežģīts un dažādu risku pilns, bet viņš mani pierunāja uztaisīt eksperimentālu lauku ar griķiem. Ar tā laika...

 

 

Pilnu interviju lasiet Novembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mēness govs, sapņu un cerību govs
Mēness govs, sapņu un cerību govs

Kā tikai nav dēvēta Zilā govs, kuras vēsture ir cieši saistīta ar latviešu ...

Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?
Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?

Ar govju klibumu saskaras lielākā daļa saimniecību, taču šo problēmu atrisi...

FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām
FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām

FarmGEM klāstā savām vajadzībām atbilstošo smidzinātāju atradīs lielākā daļ...

CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu
CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu

Tirgū izlaižot 20 jaunus TRION sērijas kombainus, CLAAS turpina 2019. gadā ...